ARTIKUJT E FUNDIT

Akuzat për korrupsion në krye të ushtrisë greke: shërbimet sekrete po monitorojnë gjeneralin Floros

0
Për gjashtë muajt e fundit, Greqia është zhytur në një skandal politik që filloi në gusht 2022, kur shtypi zbuloi se Nikos Androulakis - kreu i Partisë Socialiste të opozitës - dhe gazetarë të...

Moti i keq, probleme në aeroportin e Rinas.

0
Bëhet me dije se avioni i linës Romë-Tiranë i cili duhet të ulej në orën 09:55 është ende në qiell pasi nuk bën dot uljen në Rinas, dhe është drejtuar drejt Barit për t’u...

Hysaj: Do të shënoj ndaj Izraelit dhe Islandës

0
Në prag të sfidës së Ligës së Kombeve ndaj Islandës, ishin Elseid Hysaj dhe Klaus Gjasula që përballë gazetarëve treguan pritshmëritë e tyre për këto dy takime. Lojtari i Lazios u shpreh se fryma e...

Jubileu i Mbretëreshës Elizabeth, 3 ushtarëve u bie të fikët teksa qëndronin jashtë Katedrales

0
Teksa ditën e sotme po zhvillohet  shërbimi jubilar i falënderimeve të Mbretëreshës, tre ushtarëve u ka rënë të fikët teksa qëndronin në roje jashtë Katedrales së Shën Palit. Incidenti ndodhi pak para se Princi Charles, i cili përfaqëson...

Kryesia e Rithemelimit përcakton kandidatë për pozicionet drejtuese të partisë

0
Kryesia e rithemelimit ka përcaktuar kandidatët për pozicionet drejtuese të partisë. Flamur Noka dhe Arben Ristani janë dy kandidatët për postin e sekretarit të përgjithshëm. Ndërkohë, Luçiano Boçi, Oerd Bylykbashi, Agron Shehaj dhe Belind Këlliçi...

“PD nuk vdes kurrë”, kryetari zgjidhet me 22 maj, Berisha: Kuvendi hap kapitullin e...

0
Sali Berisha ka bindjen se rikthimet janë të suksesshme, por vetëm pak metra larg foltores u përball me një tjetër shembull se rruga nuk është pa pengesa. Liderit historik të demokratëve i mjaftoi një fjali...

Beteja në Gjykatën Kushtetuese/ Kuvendi: Të shkarkohet. Presidenca: Ata që donin presidentin pasiv donin...

0
Në Gjykatën Kushtetues vijon sot seancën publike në procesin për shqyrtimin e vendimit të parlamentit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Seanca ka nisur në orën 10:00 dhe po lexohen konkluzionet përfundimtare, më pas 7...

Përpara se të reformojë Ballkanin, BE duhet të zgjidhë problemet e saj me sundimin...

0
Një raport i fundit nga Gjykata Evropiane e Audituesve (ECA), tregon se BE-ja nuk ka arritur pothuajse asgjë me 700 milionë eurot që ka shpenzuar vitet e fundit për përmirësimin e sundimit të ligjit...

Meta: “Berisha është si vera, sa më shumë kalon koha, bëhet më tërheqës dhe...

0
Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ndodhej në Korçë, ku zhvilloi një ceremoni solemne për  vlerësimin e katër të përndjekurve politikë, simbole të rezistencës antikomuniste. Pas përfundimit të ceremonisë Presidenti ju përgjigj pyetjeve të...

Yuri Kim takon anëtarët e Gjykatës Kushtetuese: Jepni vendime me integritet dhe pavarësi

0
Ambasadorja e SHBA në Shqipëri ka zhvilluar një takim me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese ditën e sotme. Ambasadorja shkruan se Gjykata duhet të vazhdojë të japë gjykime me integritet dhe pavarësi, në përputhje me betimin...