BE nënshkruan një marrëveshje me Shqipërinë për bashkëpunim me kufirin evropian dhe rojet bregdetare

Staffs of Frontex attends as Commissioner Dimitris Avramopoulos meets with Frontex staff + Norwegian vessel at the Port of Mytilene, on October 16,2015. BE ka nënshkruar një marrëveshje me Shqipërinë për bashkëpunimin me kufirin evropian dhe rojet bregdetare. Frontex, agjencia kufitare e BE-së, do të “koordinojë bashkëpunimin operacional More...

by albaniaplus | Published 4 ditë ago
By albaniaplus On E premte, Nëntor 30th, 2018
0 Comments

Skandal në qeverinë italiane, Di Maio në telashe

Qeveria Italiane është përshirë në një skandal ekonomik me protagonist zëvëndës kryeministrin e ministrin e Punës e Zhvillimit Ekonomik, si dhe liderin e 5 Yjeve , Luigi Di Maio. Pak orë më parë autorietet More...

Parlamenti Europian/ Albaniaplus foto/
By albaniaplus On E enjte, Nëntor 29th, 2018
0 Comments

PE i kvrkon Hungaria të ekstradojë Gruevskin në Maqedoni

Parlamenti Europian miratoi sot dy amendamente përmes së cilëve i kërkohet Hungarisë të ekstradojë ish-kryeministrin Nikolla Gruevski në Maqedoni. Grupi i Socialdemokratëve dhe “Të gjelbërve” para More...

By albaniaplus On E mërkurë, Nëntor 28th, 2018
0 Comments

Rama uron me foton e veçantë: Gëzuar Ditën e Flamurit

Kryeministri Edi Rama ka uruar shqiptarët për Ditën e Flamurit. Ende nën atmosferën e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, Shqipërisë dhe Kosovës, Rama ka zgjedhur pikërisht foton e nënshkrimit More...

By albaniaplus On E premte, Nëntor 16th, 2018
0 Comments

Zaev: Gruevski është kidnapuar

Zaev sërish është pyetur nga gazetarët për çështjen e Gruevskit. Zaev bëri apel që Gruevski të tregojë nëse e ka lëshuar Maqedoninë me vullnet të plotë ose është kidnapuar. ““Ne do të bëjmë More...

By albaniaplus On E premte, Nëntor 16th, 2018
0 Comments

Policia konfirmon largimin e Gruevskit nëpërmjet Shqipërisë

Me anë të një deklarate për mediat, Policia bën të ditur se shtetasi “Nikola Gruevski më datë 11.11.2018, rreth orës ora 19:11, ka dalë nga territori i Republikës së Shqipërisë nëpërmjet pikës More...

By albaniaplus On E enjte, Nëntor 15th, 2018
0 Comments

Gruevski është larguar në Hungari përmes Tiranës

Policia e Shtetit ka nisur verifikimet në dy pikat kufitare Rinas dhe Qafë Thanë, pas lajmit se Gruevski ka kaluar në Hungari përmes Shqipërisë. Policia do t kontrollohen listat e personave që kanë hyrë More...

By albaniaplus On E hënë, Nëntor 12th, 2018
0 Comments

Alarm për bombë në Gjykatën e Xhenovas

Alarm bombë këtë mëngjes brenda gjykatës së Gjenovës, në qendër të qytetit. Sipas mediave italiane, çdo gjë do të kishte lindur nga një telefonatë anonime në numrin e policisë 112 para orës 10, More...

By albaniaplus On E martë, Nëntor 6th, 2018
0 Comments

Kurtz: Mbështesim çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, ka thënë se shteti i tij përkrah çfarëdo marrëveshje me të cilën pajtohen mes tyre Kosova dhe Serbia. Gjatë një konference me Presidentin Hashim Thaçi Kurz theksoi More...

By albaniaplus On E hënë, Tetor 29th, 2018
0 Comments

Athina notë proteste Tiranës zyrtare

Ministria e Jashtme e Greqisë do t’i dorëzojë Tiranës një notë proteste lidhur me vrasjen e Kostandin Kaçifës nga forcat RENEA, dje në Bularat. Ambasadorja e Shqiperise, Adriana Hobdari do të shkojë More...