Fushë Krujë, shërthen bombula e gazit, plagosen 4 fëmijë

54

bombolaKatër fëmijë janë plagosur pas shpërthimit të një bombule gazi në Fushë Krujë.

Lajmi është bërë I ditur nga Zv.ministri i shëndetësisë Klodian Rrrjepaj I cili ka theksuar se 4 fëmijët janë dërguar me urgjencë në spitalin Ushtarak në Tiranë.

Sipas Zv.ministrit, 1 prej fëmijëve ndodhet në gjendje kritike ndërsa 3 të tjerët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Nuk dihen ende identiteti I të plagosurve dhe rrethanat e ngjarjes ndërkohë që pritet që në orët në vijim policia të japë më shumë detaje.