Rama: Do prishim çdo pallat a ndërtesë të dëmtuar. Tirana e Durrësi me lagje të reja

Edi Rama nga Londra shkoi në Romë te emisioni më i shikuar në Itali “Porta a Porta” në ‘RaiUno’, Itali, të drejtuar nga gazetari i famshëm italian, Bruno Vespa. Ndërsa sot drejtoi mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë. Po lëviz në kërkim të lekëve, pasi buxheti është dobët, por edhe këtë tragjedi zor se edhe shtete të More...

by albaniaplus | Published 2 muaj ago
By albaniaplus On E hënë, 2 Dhjetor, 2019
0 Comments

Bebe Rexha do ndërtojë dy shtëpi: Paratë do menaxhohen nga unë, jo nga qeveria

Bebe Rexha premtoi ndërtimin e dy shtëpive në fshatin Bubq. Këngëtarja me origjinë shqiptare mbërriti sot nga SHBA në Shqipëri për të monitoruar situatën nga afër. Bebe mblodhi paratë së bashku me More...

By albaniaplus On E hënë, 2 Dhjetor, 2019
0 Comments

Rama apel për mediat

Gjatë periudhës së gjendjes së jashtëzakonshme të fatkeqësisë natyrore, Japonia ka masa ekstreme për mediat private, që mesa duket edhe në Japoninë e urtësisë së vjetër, paskan qenë taksirat mbi More...

By albaniaplus On E hënë, 25 Nëntor, 2019
0 Comments

Anti-KÇK’, njësi hetimi kundër mafias, krimit dhe terrorizmit

Paketa Anti-KÇK do të krijojë një njesi hetimi nën Policinë e Shtetit, nën varësinë e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, e cila do të ndahet në dy drejtori: Drejtoria e Antiterrorit dhe Drejtoria More...

By albaniaplus On E premte, 18 Tetor, 2019
0 Comments

Çfarë humbim dhe përfitojmë nga hapja ose jo e negociatave me BE

Ish Ministri i Financave Arben Malaj në një intervistë për Gazetën “Si” thotë me bindje se Shqipëria është gati për t’iu çelur negociatat me BE-në dhe për të qenë pjesë e familjes së madhe More...

By albaniaplus On E premte, 18 Tetor, 2019
0 Comments

Rama dhe Cakaj në konferencë të jashtëzakonshme

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj do të dalin në një konferencë për shtyp në orën 17:00. Mësohet se në konferencën e përbashkët, Rama do të japë vendimin zyrtar More...

By albaniaplus On E martë, 2 Korrik, 2019
0 Comments

Fox News: Meta akuza Sorosit për komplot destabilizues

Media amerikane, “Fox News”, ka komentuar deklaratat e presidentit shqiptar, Ilir Meta, me të cilat ai akuzon Xhorxh Sorosin se është përfshirë me një komplot me qëllim kapjen e hallkave të shtetit More...

By albaniaplus On E hënë, 1 Korrik, 2019
0 Comments

Komisioni Europian: Zgjedhjet ishin të qeta, tani të dialogohet

Komisioni Europian në një reagim për 30 qershorin deklaron zgjedhjet lokale të zhvilluara në Shqipëri të dielën u zhvilluan në një kontekst të ndarjes politike, por në një mënyrë përgjithësisht More...

By albaniaplus On E hënë, 1 Korrik, 2019
0 Comments

Aktori Erion Isai fiton në Bashkinë e Kolonjonës

Është mbyllur procesi i numërimit edhe në Bashkinë e Kolonjonës ku u numëruan 34 kuti votimi. Kandidati i Partisë Socialiste, Erion Isai fitoi me 4278 vota kundër Fatjon Feka i cili mori 304 vota. Kujtojmë More...

By albaniaplus On E mërkurë, 26 Qershor, 2019
0 Comments

Merkel mund të tërhiqet për kreun e BE

Duke raportuar në parlamentin gjerman, për përpjekjet e dështuara javën e shkuar për të zgjedhur ekipin e ri që do të reformojë bllokun në vitet e ardhshme, Merkel tha se një samiti i radhës, të dielën, More...