Lleshaj për sigurinë në plazhe duhet të punojmë ende

Nga Vlora, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka deklaruar se ka ende shumë punë për të bërë për sigurinë në plazhe. “Masat e marra për të garantuar sigurinë në plazhe nuk janë ende ato që kërkohen nga ligji. Ne shumë plazhe nuk janë plotësuar masat që kanë të bëjnë me sigurinë në plazhe”, ka deklaruar Lleshaj. Sa More...

by albaniaplus | Published 4 orë ago
By albaniaplus On E hënë, Qershor 17th, 2019
0 Comments

Balla dorëzon firmat për shkarkimin e Presidentit Meta

Kryetari i grupit parlamentar, Taulant Balla ka dorëzuar në Kuvend 55 firmat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Balla tha: Së pari Presidenti i republikës, në ushtrim të kompetencave të dhëna nga kushtetuta More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 14th, 2019
0 Comments

Meta, shumë shpejt me një datë të re për zgjedhjet

Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se do të dekretojë shumë shpejt datën e re të zgjedhjeve vendore. Nga ana tjetër ai ishte i qartë kur tha se dekreti për shfuqizimin e 30 qershorit është në fuqi dhe More...

By albaniaplus On E enjte, Qershor 13th, 2019
0 Comments

Meta: “Shqipëria ka nevojë për përgjegjësi maksimale nga të gjithë aktorët politikë”

Presidenti Ilir Meta përcjell një mesazh per pergjegjesi maksimale nga te gjithe aktoret politike “Shqipëria ka nevojë për reflektim dhe përgjegjësi maksimale nga të gjithë aktorët politikë! Të More...

By albaniaplus On E enjte, Qershor 13th, 2019
0 Comments

Rama: Çfarë kërkon më shumë Ilir Meta nga Shqipëria?

Kryeministri Edi Rama po flet në Kuvend për dekretin e Metës për anulimin e datës së zgjedhjeve. Rama: Fatkeqësisht dhe jo rastësisht ky Kuvend sot është i detyruar të merret me një akt brutal, transgresiv, More...

By albaniaplus On E enjte, Qershor 13th, 2019
0 Comments

Pesë orë debat në Kuvend për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta

Pesë orë debat kanë menduar të zhvillojnë deputetët e mazhorancës në Kuvend për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta.Konferenca e Kryetarëve ka caktuar rreth 170 minuta kohë për deputetët socialistë More...

By albaniaplus On E mërkurë, Qershor 12th, 2019
0 Comments

Grupi i deputetëve të Bundestagut: Parlamenti nuk është pazar, të respektohet Kushtetuta

Grupi i deputetëve të Bundestagut gjerman ndodhen në konferencë për shtyp. Ata ndodhen në Tiranë në kuadër të një turi rajonal Josip Juratovic u shpreh: Në një moment apo një tjetër gjithkush është More...

By albaniaplus On E mërkurë, Qershor 12th, 2019
0 Comments

Merren në mbrojtje 4 anëtarët që refuzuan Metën

Katër anëtarët e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve të cilët kanë vendosur të vijojnë me përgatitjen e zgjedhjeve lokale janë marrë në mbrojtje nga policia. Truprojat janë në dispozicion të Denar More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 7th, 2019
0 Comments

Merkel thuhet ka refuzuar kërkesën e KE-së për hapje të shpejtë të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Angela-Merkel-Kancelarja-Gjermane Süddeutsche Zeitung i referohet takimit të komisionit të Bundestagut për Europën. Merkel thuhet ka refuzuar aty kërkesën e Komisionit Europian për hapje të shpejtë të More...

By albaniaplus On E enjte, Qershor 6th, 2019
0 Comments

Artikujt e Bild, Balla: Opozita po prish imazhin e Shqipërisë

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla akuzon opozitën se është mundur të hedhë baltë edhe në Gjermani, për të penguar rrugëtimin evropian. Në njoftimin që PS ka sjellë sot për mediat, More...