Bebe Rexha: Do udhëtoj në Shqipëri për të ndihmuar

Përmes një videoje të publikuar në Instagram, këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka lajmëruar se do të braktisë turin me “Jonas Brothers” për të fluturuar menjëherë drejt Shqipërisë. “Do t’i jap personalisht të prekurve ushqim, ujë, e do t’i ndihmoj të rindërtojnë shtëpitë,” thotë Bebe. Ndërkohë, në shkrimin More...

by albaniaplus | Published 2 muaj ago
By albaniaplus On E martë, 4 Qershor, 2019
0 Comments

Besimtarët myslimanë festojnë Fitër Bajramin

Mëngjesi i së martës, mblodhi mijëra besimtarë mysliman në sheshin “Skënderbej” për të falur namazin e ditës së Bajramit. Pjesëmarrja e jashtëzakonshme bëri që sheshi të mos ishte I mjaftueshëm. Pjesëmarrja More...

By albaniaplus On E enjte, 25 Prill, 2019
0 Comments

Superskandali, produkte ushqimore me pluhur tulle dhe pluhur allçie

Një tjetër skandal po denoncohet fort nga ekspertët, sa i përket abuzimeve që bëhen me produktet ushqimore. Kohët e fundit është zbuluar se abuzimi me ushqimet ka arritur “majat”. “Top Story” shfaqi More...

By albaniaplus On E mërkurë, 19 Dhjetor, 2018
0 Comments

Rama: Vitin e ri akademik tarifat në varësi të notave

Kryeministri Rama flet per piken e pare te tarifave. Kete vit ne janar nuk do te paguhet tarifa per te gjithe, me 4 dhe 10 ndersa per vitin e ri akademik do te kete shkallezim meritokratik. Në janar askush nga More...

By albaniaplus On E hënë, 17 Dhjetor, 2018
0 Comments

Studentët bllokojnë kryqëzimin e 21 Dhjetorit dhe marshojn drejt kryeministrisë

Studentët kanë bllokuar për disa minuta kryqëzimin e 21 Dhjetorit në Tiranë. Më pas ata kanë vijuar marshimin drejt kryeministrisë. Bllokimi ndodhi rreth orës 10:30 dhe shkaktoi radhë të gjata të makinave More...

By albaniaplus On E enjte, 6 Dhjetor, 2018
0 Comments

Protesta studentore zgjerohet i bashkangjiten studentët e Elbasanit dhe Korçës

Sot shënohet dita e dytë e protestave për studentët në kryeqytet, e po ashtu edhe për ata në Elbasan, ndërkohë që studentët e Korçës janë bashkuar për herë të parë sot në bojkotimin e mësimit. Tarifat More...

By albaniaplus On E mërkurë, 5 Dhjetor, 2018
0 Comments

Ja si mund të përgatisni dhuratat e fundvitit me pak para

Festat e fundvitit ngrohin zemrat tona e duket ndër periudhat e pakta kur kupton se bota moderne nuk e ka vrarë ende shpirtin tradicional, të ngrohtësisë familjare, dashurisë që mund të gjendet te gjërat More...

By albaniaplus On E enjte, 22 Nëntor, 2018
0 Comments

Historia e Mirjetës që lindi në Kalivaç dhe u bë shkencëtare në SHBA

Ajo është Mirjeta Pasha, pedagoge matematike dhe studente doktorature për Matematikë të aplikuar në USA. Mirjeta bën kërkim shkencor midis të tjerash, edhe në përmirësimin e skanerave (mamografi, x-rays More...

By albaniaplus On E mërkurë, 7 Nëntor, 2018
0 Comments

A do të sjellë këngë të re Ardit Gjebrea?

Ardit Gjebrea iu është përkushtuar moderimit dhe ka lënë pas dorës botën e muzikës. Ai ka sjellë shumë këngë që janë pëlqyer nga publiku shqiptar. Por Gjebrea ka lënë të nënkuptohet se do të More...

By albaniaplus On E martë, 30 Tetor, 2018
0 Comments

Medalioni i porositur nga Ali Pasha Tepelena gjendet në Gjermani

Një medalion i periudhës osmane ndodhet në shtëpinë e ankandit Kunker, Gjermani. Ai mendohet se është porositur në 1807 nga Ali Pasha Tepelena ( 1741-1822), sundimtari shqiptar Shqipërisë dhe Greqisë, More...