“Shqipja” në tryezën e Ivanov, maqedonasit kërkojnë bllokimin

Në një letër të hapur, anëtarët e rëndësishëm të Akademisë Maqedonase të Shkencave dhe Arteve, Katica Kjulafkova, Gordana More...

Pallati i Vlorës, vjehrri i Lulzim Bashës përfituesi kryesor

Gjykata e Strasburgut ka zbardhur bashkë me vendimin që dënon shtetin shqiptar, edhe tabelat e pagesave. Pagesa fillestare është More...

Qeveria marveshje për blerjen e sistemit të vëzhgimit të hapësirës ajrore

Qeveria ka miratuar ne mbledhjen e sotme kontratën ndërmjet Ministrisë së Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë dhe Lockheed More...

Kryemadhi: Teknologjia e fermerëve si e para 30 viteve

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka shprehur kritika për shpërndarjen e fondeve për bujqësinë në buxhetin e vitit 2018. Në More...

Sot masa e sigurisë, kërkohet “arrest me burg” për gjyqtarin Shkëlqim Miri

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit të Tiranës i ndaluar për akuzën e korrupsionit aktiv ka dalë sot para Gjykatës së Krimeve të More...

Rama sqaron taksën për puset

Kryeministri Edi Rama tha nga Dibra se puset familjare nuk do të taksohen, megjithëse siç tha ai, ujërat nëntokësor janë pasuri More...

Kryemadhi takon Hahn për zhvillimet e fundit politike

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me Komisionerin për Zgjerim në BE Johanes Hahn. Takimi është zhvilluar More...

Kapet banda e hajdutëve në Tiranë, vodhën 6 banesa

Policia e Tiranës ka goditur një grup të cilët kryenin vjedhjen e banesave në zona të ndryshme të kryqytetit. Në pranga janë More...

“Shqipja” në tryezën e Ivanov, maqedonasit kërkojnë bllokimin

Në një letër të hapur, anëtarët e rëndësishëm të Akademisë Maqedonase të Shkencave dhe Arteve, Katica Kjulafkova, Gordana Siljanovska and Simona Madzoska thanë se More...

Pallati i Vlorës, vjehrri i Lulzim Bashës përfituesi kryesor

Gjykata e Strasburgut ka zbardhur bashkë me vendimin që dënon shtetin shqiptar, edhe tabelat e pagesave. Pagesa fillestare është 14.2 milionë euro, por është marrë parasysh More...

Qeveria marveshje për blerjen e sistemit të vëzhgimit të hapësirës ajrore

Qeveria ka miratuar ne mbledhjen e sotme kontratën ndërmjet Ministrisë së Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë dhe Lockheed Martin Global, Incorporated, SHBA, për More...

Qeveria marveshje për blerjen e sistemit të vëzhgimit të hapësirës ajrore

Qeveria ka miratuar ne mbledhjen e sotme kontratën ndërmjet Ministrisë së Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë dhe Lockheed Martin Global, Incorporated, SHBA, për blerjen More...

Kryemadhi: Teknologjia e fermerëve si e para 30 viteve

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka shprehur kritika për shpërndarjen e fondeve për bujqësinë në buxhetin e vitit 2018. Në një takim me ekspertë të fushës, Monika More...

Trump nuk do të takohet me Putin

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk do të zhvilloj takim formal me presidentin rus, More...

ISIS humb bastionin e fundit në Siri

Refugjatë sirianë në lagjen Kucukpazar në Stamboll, Turqi. (Gurcan Ozturk, Afp)Ushtria e Sirisë dhe aleatët More...

10 kuriozitete më të rralla në botë

1. Femra që ka lindur më shumë fëmijë është një ukrainase. Ajo ka lindur 69 fëmijë,...

Ky është 5-vjeçari shqiptar me fuqi ‘mbinjerëzore’

Njihuni me 5-vjeçarin magnet,” kështu kanë shkruar mediat amerikane për djalin nga Kosova që mendohet të...

100 thëniet më të bukura të Faik Konicës për Shqipërinë dhe shqiptarët

1. E ashpër, e vrazhdë, si populli i fuqishëm që e flet, por edhe plot shije...

Ne, brezi i ‘vjetër’ me mentalitet të ri

Aurora Allushaj Kam lindur në vitin 1984, i përkas brezit as andej e as këtej. Por, e them me bindje të More...

Pervizi, Merkelit: Po gaboni rëndë me shqiptarët

E nderuar zonja Kancelare Merkel! Për pasojat e osmanizmit në Ballkan, më mirë sesa në shqiptarët nuk mund të faktojë askush..

Kara: Media e thjeshtë madhështore në përballjen e të vertetave të hidhura

Mediat e mëdha, namuzqare e lozonjare, kur bëhet fjalë për të vërtetat dhe zullumet e Likes, dridhen e spërdridhen, e meazallah..

Sot masa e sigurisë, kërkohet “arrest me burg” për gjyqtarin Shkëlqim Miri

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit të Tiranës i ndaluar për akuzën e korrupsionit aktiv ka dalë sot para Gjykatës More...

Tiranë, autobusi përplas nënën dhe fëmijën e mitur

Një aksident është shënuar paraditen e sotme në Tiranë. Autobusi i Tiranës së re ka përplasur një grua dhe një fëmijë..

Pako me eksploziv dyqanit të 44 vjeçarit në Krujë

Një pako e dyshimtë me eksploziv është vendosur në një dyqani mishi në fshatin Qerek të Krujës, por fatmirësisht nuk ka..

‘Shkëlqimi i Gjermanisë, realiteti i Shqipërisë’

Gazeta zvicerane “Neue Zürcher Zeitung” në një artikull të saj i kushton vëmendje emigracionit në Shqipëri, të cilin shumë shqiptarë e..

Strakosha në “syrin” e Juventusin

Tomas Strakosha po kalon një formë të mirë me Lacio-n dhe kjo ka rënë në sytë e shumë klubeve europiane që..

Maçoku që nuhat vdekjen quhet Oskar

Maçoku Oscar ka një aftësi të pabesueshme – të nuhat dhe ndjej kur dikush do të vdesë. Në fakt ky maçok..

Ja pse burrat harrojnë më shumë

Në qoftë se një burrë harron shpesh datat dhe jubiletë e rëndësishëm, nuk është mungesa e vëmendjes ndaj partnerit, por një..