Gëzim Kruja feston 80 vjetorin, i braktisur dhe i sëmurë, Zef Deda i bën surprizë

Të gjithë e harruan “Mjeshtrin e Madh” Gëzim Kruja, në këtë 80 vjetor të ditëlindjes së tij, por nuk e ka harruar vetëm More...

Rama: Të blihen apartamentet stok

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, kryeministri Edi Rama ka bërë thirrje për të gjithë ata që kanë apartamente stok, që të More...

Taulant Kopliku nderohet me çmimin “Gazetar i Vitit”

Taulant Kopliku eshte shpalluar Gazeti i Vitit, ne ceremonine e ndarjes se cmimeve per gazetaret nga Unioni i Gazetareve te Shqiperise. Ai More...

Rama falenderon Bozon që qetësoi shqiptarët

Inxhinierja Luljeta Bozo, ka qenë më e pranishme se kurrë ne media, përgjatë kësaj javëve, për shkak të nevojës së të gjithëve, More...

De Biasi nuk harron Shqipërinë, mbledh fonde për tërmetin

Tërmeti që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit, ka lënë pasoja të rënda. Kjo ka bërë që shumë njerëz dhe vende More...

Anna Oxa vjen në Shqipëri për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Anna Oxa, është e vetëftuara speciale e natës së parë të “Këngës Magjike”. Pasi u More...

Rama: Do prishim çdo pallat a ndërtesë të dëmtuar. Tirana e Durrësi me lagje të reja

Edi Rama nga Londra shkoi në Romë te emisioni më i shikuar në Itali “Porta a Porta” në ‘RaiUno’, Itali, të drejtuar nga More...

Në familjen që se trondit as tërmeti

Nikoleta Kovaçi Rruga për në Laç është si gjithmonë e dashur. Mbase ka të bëjë me efektin e Kishës së Shën Ndout. Gjithnjë More...

Gëzim Kruja feston 80 vjetorin, i braktisur dhe i sëmurë, Zef Deda i bën surprizë

Të gjithë e harruan “Mjeshtrin e Madh” Gëzim Kruja, në këtë 80 vjetor të ditëlindjes së tij, por nuk e ka harruar vetëm një njeri, Zef Deda. Gazetari Senad Nikshiqi More...

Rama: Të blihen apartamentet stok

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, kryeministri Edi Rama ka bërë thirrje për të gjithë ata që kanë apartamente stok, që të ulin çmimet, pasi nuk është momenti për More...

Taulant Kopliku nderohet me çmimin “Gazetar i Vitit”

Taulant Kopliku eshte shpalluar Gazeti i Vitit, ne ceremonine e ndarjes se cmimeve per gazetaret nga Unioni i Gazetareve te Shqiperise. Ai është gazetari që së bashku me More...

Rama: Do prishim çdo pallat a ndërtesë të dëmtuar. Tirana e Durrësi me lagje të reja

Edi Rama nga Londra shkoi në Romë te emisioni më i shikuar në Itali “Porta a Porta” në ‘RaiUno’, Itali, të drejtuar nga gazetari i famshëm italian, Bruno Vespa. More...

Bebe Rexha do ndërtojë dy shtëpi: Paratë do menaxhohen nga unë, jo nga qeveria

Bebe Rexha premtoi ndërtimin e dy shtëpive në fshatin Bubq. Këngëtarja me origjinë shqiptare mbërriti sot nga SHBA në Shqipëri për të monitoruar situatën nga afër. Bebe More...

Merkel mund të tërhiqet për kreun e BE

Duke raportuar në parlamentin gjerman, për përpjekjet e dështuara javën e shkuar për të zgjedhur ekipin e ri që do More...

Tornado shkatërron Gjermaninë

Në Berlin një tornado ka shkaktuar disa dëme. Sipas Shërbimit Meteorologjik, Gjerman, një tornado ka shkatërruar More...

“Dhjetë konkluzione çfarë tregoi tërmeti i 26 nëntorit”

ROLAND QAFOKU U quajt “strange” një filozof, teksa 10 vjet më parë lajmëroi se aksi Tiranë-Durrës...

Si u bënë gratë pjesë e shërbimeve sekrete

Nga Liza Mundy A janë të dobishme gratë si spiune? Dhe nëse po, në çfarë kapaciteti?...

Mike Tyson do të hapë parkun e tij gjigant me kanabis

Mike Tyson është gati të nisë mbjellien. Tani 52 vjeç, ish-kampion boks i peshave të rënda...

Baze: Prof.Bozo, na kujtove të gjithëve se nuk shkohet jeta me budallenj

Mero Baze Profesore Luljeta në fakt është vërtet një pedagoge e mrekullueshme, që meriton të respektohet. More...

“Dhjetë konkluzione çfarë tregoi tërmeti i 26 nëntorit”

ROLAND QAFOKU U quajt “strange” një filozof, teksa 10 vjet më parë lajmëroi se aksi Tiranë-Durrës ishte shndërruar një fjetore e..

Në Shqipëri ka çdo ditë tërmet

      Në vendin tonë perjetojme tërmete cdo ditë. Tërmet është kur lepirësi partiak të zë vëndin e punës, tërmet..

Rama: Të blihen apartamentet stok

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, kryeministri Edi Rama ka bërë thirrje për të gjithë ata që kanë More...

Rama falenderon Bozon që qetësoi shqiptarët

Inxhinierja Luljeta Bozo, ka qenë më e pranishme se kurrë ne media, përgjatë kësaj javëve, për shkak të nevojës së të..

Anna Oxa vjen në Shqipëri për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Anna Oxa, është e vetëftuara speciale e natës së parë të “Këngës Magjike”. Pasi u bë i..

De Biasi nuk harron Shqipërinë, mbledh fonde për tërmetin

Tërmeti që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit, ka lënë pasoja të rënda. Kjo ka bërë që shumë njerëz dhe..

Binjak aralizohen sapo perëndon dielli

Gjatë ditës, Abdul Rasheed dhe Shoaib Ahmed, 9 dhe 13 vjeç, janë si të gjithë vëllezërit e tjerë që qeshin dhe..

Mike Tyson do të hapë parkun e tij gjigant me kanabis

Mike Tyson është gati të nisë mbjellien. Tani 52 vjeç, ish-kampion boks i peshave të rënda në botë menaxhon karrierën e..