LEGJISLATIVE 2013

Berisha jep dorëheqjen nga Kreu i PD-së, por jo nga politika

0
Ish Kryeministri Berisha ka dhënë dorëheqjen sot nga kreu i PD-së, por jo nga politika. Ai ka deklaruar ditën e sotme, se përgjegjës për...

Meta rrëfen dhunën një natë para zgjedhjeve në Laç dhe çfarë ndodhi në Policinë...

0
Në një intervistë dhënë mbrëmë në studion e televizionit TCH, Ilir Meta është pyetur edhe për thirrjet që ai dhe Rama bënë ndaj policisë...

PS merr mandatin e 85 në Tiranë

0
Në numërimin në Tiranë ndryshojnë sërish shifrat. Shumica e majtë kap numrin 85 të deputetëve, me mandatin e fundit që i shkon PS-së. Po...

Kryeministri Berisha pritet të pranojë sot humbjen

0
Kryeministri Berisha pritet të deklarojë sot humbjen në zgjedhje të koalicionit Aleanca për Mirëqënie, Punësim, dhe Integrim. Kreu i koalicionit të djathtë, pas deklaratës së...

Rama: Do të jem Kryeministri juaj, por edhe Kryeshërbëtori juaj

0
Lideri socialist Rama mbajti fjalimin e tij të parë të fitores, duke deklaruar përunjësisht përpara publikut shqiptar, se ai do të jetë Kryeministri i...

Rama në krah të Ajalës: skuadra e palës humbëse të vazhdojë me numërimin

0
Në një dalje publike për shtyp nga selia e PS-së lideri socialist Rama ka dalë në krah të Sekretarit të Përgjithshëm të Internacionales Socialiste,...

DW,Rama: Si do fillojë plani i zbatimit ‘Rilindja’

0
DW Ai që pritet të jetë në krye të qeverisë pas përfundimit të procesit zgjedhor në Shqipëri tregon për DW angazhimet e para për gjallërimin...

Berisha takon Nishanin

0
Kryeministri Berisha ka shkuar drejt Presidencës, në një takim me Presidentin e Republikës Nishani. Nuk dihet ende arsyeja e takimit me të, që sipas...

Zgjedhjet, dalin rezultatet e para. Në Dibër fiton e majta

0
Prej dy ditësh vijon numërimi i votave në të gjitha qarqet e vendit. Në disa KZAZ është ndërprerë puna për shkak të lodhjes së...

Fyle bën thirrje për kompletim të procesit

0
Në një deklarim përmes rrjetit social Twitter, Komisioneri për Zgjerimin në BE, Stefan Fyle ka deklaruar në lidhje me procesin zgjedhor, se është i...