PD: Rama po e përdor qeverinë si dordolec për të trembur zgjedhësit

  Në një Konferencë për shtyp Partia Demokratike nëpërmjet zëdhënëses së saj Bardhi ka sulmuar sërish kreun e qeverisë Edi Rama për shfaqje cirku dhe qeverinë si ariun e këtij cirku. PD akuzoi Ramën gjithashtu se po e përdor qeverinë si dordolec për të trembur zgjedhësit. “Është bërë  për të qeshur ky Kryeministër: More...

by albaniaplus | Published 6 vjet ago
By albaniaplus On E premte, 1 Nëntor, 2013
0 Comments

PD për zgjedhjet në Korçë: FRD patericë e PS-së

Partia Demokratike nëpërmjet një deklarate për shtyp ka komentuar sot zgjedhjet që po zhvillohen në Korçë. PD ka akuzuar PS për bashkëpunim zgjedhor me frymën e Re Demokratike duke e konsideruar atë More...

By albaniaplus On E premte, 28 Qershor, 2013
0 Comments

Topi: dorëheqja e Berishës pozitive, por e pamjaftueshme për reflektim

Kreu i FRD, Bamir Topi dha sot një deklaratë për shtyp. Topi shprehu mirënjohjen për votën, që qytetarët i kanë dhënë partisë së tij, pranoi rezultatin zgjedhor dhe theksoi se, PD ka nevojë për reflektim. More...

By albaniaplus On E enjte, 27 Qershor, 2013
0 Comments

Hafizi: Shkodranët votuan për forcën politike, që do t’u kthente shpresën

Në një intervistë eksluzive për Deutsche Welle, deputetja e ardhëshme e koalicionit të majtë, Mimoza Hafizi flet për shkaqet e fitores së këtij koalicioni dhe për humbjen e së djathtës në qytetin e More...

By albaniaplus On E mërkurë, 26 Qershor, 2013
0 Comments

Berisha jep dorëheqjen nga Kreu i PD-së, por jo nga politika

Ish Kryeministri Berisha ka dhënë dorëheqjen sot nga kreu i PD-së, por jo nga politika. Ai ka deklaruar ditën e sotme, se përgjegjës për humbjen e PD-së, është vetëm ai dhe se do të jetë në pushtet More...

By albaniaplus On E mërkurë, 26 Qershor, 2013
0 Comments

Meta rrëfen dhunën një natë para zgjedhjeve në Laç dhe çfarë ndodhi në Policinë e Lezhës

Në një intervistë dhënë mbrëmë në studion e televizionit TCH, Ilir Meta është pyetur edhe për thirrjet që ai dhe Rama bënë ndaj policisë ditën e votimit, të cilat u  konsideruan nga PD e Berishës More...

By albaniaplus On E mërkurë, 26 Qershor, 2013
0 Comments

PS merr mandatin e 85 në Tiranë

Në numërimin në Tiranë ndryshojnë sërish shifrat. Shumica e majtë kap numrin 85 të deputetëve, me mandatin e fundit që i shkon PS-së. Po garohej midis marrjes së këtij mandati nga Asllan Dogjani, ish-depuetet More...

By albaniaplus On E mërkurë, 26 Qershor, 2013
0 Comments

Kryeministri Berisha pritet të pranojë sot humbjen

Kryeministri Berisha pritet të deklarojë sot humbjen në zgjedhje të koalicionit Aleanca për Mirëqënie, Punësim, dhe Integrim. Kreu i koalicionit të djathtë, pas deklaratës së 23 qershorit pas mbylljes More...

By albaniaplus On E martë, 25 Qershor, 2013
0 Comments

Rama: Do të jem Kryeministri juaj, por edhe Kryeshërbëtori juaj

Lideri socialist Rama mbajti fjalimin e tij të parë të fitores, duke deklaruar përunjësisht përpara publikut shqiptar, se ai do të jetë Kryeministri i shqiptarëve dhe Kryeshërbëtori i tyre. Rama theksoi, More...

By albaniaplus On E martë, 25 Qershor, 2013
0 Comments

Rama në krah të Ajalës: skuadra e palës humbëse të vazhdojë me numërimin

Në një dalje publike për shtyp nga selia e PS-së lideri socialist Rama ka dalë në krah të Sekretarit të Përgjithshëm të Internacionales Socialiste, Luis Ajala. Ajala, uroi liderin Rama, të gjithë shqiptarët More...