Kryesia e Rithemelimit përcakton kandidatë për pozicionet drejtuese të partisë

22

Kryesia e rithemelimit ka përcaktuar kandidatët për pozicionet drejtuese të partisë. Flamur Noka dhe Arben Ristani janë dy kandidatët për postin e sekretarit të përgjithshëm.

Ndërkohë, Luçiano Boçi, Oerd Bylykbashi, Agron Shehaj dhe Belind Këlliçi janë katër kandidatët për nënkryetarët e partisë. Dy më të votuarit do të fitojnë. Këto kandidatura do të votohen sot nga Këshilli Kombëtar që do të mblidhet në orën 17:00.