albaniaplus

This user hasn't shared any profile information

By albaniaplus On E premte, Maj 24th, 2019
0 Comments

Kryeministrja britanike jep dorëheqjen

Kryeministrja e Mbretërisë së Bashkuar, Tereza Mej, mbajti një fjalim të përlotur sot teksa njoftonte se po jepte dorëheqjen. Ajo tha se ka bërë maksimumin deri tani, por në 7 korrik do të dalë nga More...

By albaniaplus On E premte, Maj 24th, 2019
0 Comments

Lame: Qytetarët mund të protestojnë nesër, por të hënën nis ligjërimi i banesave

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që duke filluar nga e hënë të dorëzojnë dokumentacionin përkatës për të ligjëruar pronën ose truallin e More...

By albaniaplus On E premte, Maj 24th, 2019
0 Comments

Skënder Gjinushi vihet në krye të Akademisë së Shkencave

Me 35 vota pro Skëndet Gjinushi është votuar për të qenë në krye të Akademisë së Shkencave. Plot 44 akademikë votuan për 4 vende vakante në këtë institucion, ku më i rëndësishmi është posti i More...

By albaniaplus On E premte, Maj 24th, 2019
0 Comments

Sot zgjidhet kreu i Akademisë së Shkencave

E premtja është një ditë zgjedhjesh në Akademinë e Shkencave. Ditën e sotme janë 44 akademikë që do të votojnë për 4 vende vakante në këtë institucion, ku më i rëndësishmi është posti i kreut More...

By albaniaplus On E premte, Maj 24th, 2019
0 Comments

Frontex kap 23 klandestinët e parë në Kapshticë

Operacioni i Frontex ka dhënë rezultatet e para. Mëngjesin e sotëm, në kufirin e gjelbër në Kapshticë janë kapur 23 klandestinë sirianë dhe iranianë, mes tyre edhe 3 fëmijë të mitur. Emigrantet e More...

By albaniaplus On E enjte, Maj 23rd, 2019
0 Comments

Itali, goditet banda shqiptare e grabitjeve

Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptare, e cila kryente grabitje me dhunë, duke vënë në pranga 4 persona. Siç raportojnë mediat italiane, autorët kanë kryer grabitje në një vilë mes Piemontit More...

By albaniaplus On E enjte, Maj 23rd, 2019
0 Comments

Charlie Chaplin: Kur nisa me e dashtë vetveten

Kur nisa me e dashtë vetveten e kuptova që gjithnji e në çdo rast jam n’vendin e kohën e duhun. E e kuptova që gjithë çka ndodhë asht’ e drejtë – prej atëhershit muj me qenë i qetë. Sot e di: More...

By albaniaplus On E enjte, Maj 23rd, 2019
0 Comments

Ambasada amerikane fituesve të Lotarisë: Dorëzoni dokumentet në kohë

Ambasada e SHBA u ka bërë thirrje të gjithë fituesve të Lotarisë Amerikane të dorëzojnë dokumentet arsimore përpara intervistës. Në një postim në faqen zyrtare Facebook, Ambasada shkruan se fituesit More...

By albaniaplus On E mërkurë, Maj 22nd, 2019
0 Comments

Presidenti Meta flet për krizën politike

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka folur për krizën politike në Shqipëri. Ai thotë se zanafilla e kësaj krizë është kushtetuta e vitit 2008. Ilri Meta: Kemi krizë serioze në Shqipëri të cilës nuk mund ti More...

By albaniaplus On E mërkurë, Maj 22nd, 2019
0 Comments

Rama: E-learning moment historik për mjekësinë shqiptare

“Ky është një moment historik për mjekësinë shqiptare. Ish-Kryeministri i Italisë është këtu për të promovuar një produkt ekselent dhe iu vihet në dispozicion të gjithë profesionistëve të fushës More...