Mike Tyson do të hapë parkun e tij gjigant me kanabis

Mike Tyson është gati të nisë mbjellien. Tani 52 vjeç, ish-kampion boks i peshave të rënda në botë menaxhon karrierën e tij duke investuar në projekte të ndryshme. Nëse kohët e fundit ka vendosur të mbështesë financiarisht një ekip profesional të sportit e-amerikan, boksieri është duke parë terrenin  për projektin e ardhshëm More...

by albaniaplus | Published 8 muaj ago
By albaniaplus On E hënë, 20 Maj, 2019
0 Comments

Bebe Rexha me bikini: Ja si duket një grua e vërtetë

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha nuk ka pasur asnjëherë komplekse mbi peshën e saj. Dhe gjithmonë ka frymëzuar gratë dhe vajzat të duan trupin e tyre dhe të pranojnë veten ashtu siç janë. Së More...

By albaniaplus On E enjte, 16 Maj, 2019
0 Comments

Jonida Maliqi do performojë sonte në Eurovision

Këngëtarja Jonida Maliqi do performojë sonte në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64-rt të Eurovision, i cili mbahet në Tel Aviv, Izrael. Ajo do këndojë shqip “Ktheju Tokës” për tu konkurruar More...

By albaniaplus On E martë, 14 Maj, 2019
0 Comments

Emina Cunmulaj rrëfen arsyen prekëse pse vendosi të presë flokët

Emina Cunmulaj ka prerë flokët e saj për një arsye shumë prekëse. Modelja me origjinë shqiptare i dhuroi flokët e saj të gjatë për njerëzit me kancer. Cunmulaj në një video në Instagram zbuloi edhe More...

By albaniaplus On E enjte, 25 Prill, 2019
0 Comments

Adrola Dushi nënshkruan kontratë me kompaninë më perstigjioze të modelingut

Adrola Dushi është një nga personazhet më të komentuar të showbiz-it shqiptar, megjithatë prej vitesh ajo jeton midis Shqipërisë dhe Amerikës, pasi vazhdon dhe karrierën e saj si modele atje. Së fundmi, More...

By albaniaplus On E mërkurë, 24 Prill, 2019
0 Comments

Gent Cakaj flet për ‘bashkëjetesën’ me vajzën e Linda Ramës

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka komentuar në “Opinion” përhapjen e lajmit në mediat online, se ai bashkëjeton me Rea Xhillarin, vajzën e Linda Ramës nga martesa e saj e parë. Cakaj tha More...

By albaniaplus On E hënë, 25 Shkurt, 2019
0 Comments

OKB në alarm, Gjuha shqipe e arbëreshëve rrezik zhdukje

Gjuha shqipe e arbëreshëve të Italisë është në rrezik zhdukje. Ajo është një nga gjuhët e përfshira në projektin e sapo lancuar nga OKB për shpëtimin e mbi 3000 gjuhëve ndër rreth 7000 që janë More...

By albaniaplus On E hënë, 25 Shkurt, 2019
0 Comments

10 këshilla si të mbrohemi nga gripi

Në këto ditë të ftohta, kur ndryshimet e temperaturave dhe lagështira në ajër na krijojnë probleme të shumta shëndetësore duhet të marrim masa për t’u ruajtur nga virozat e stinës. Po çfarë duhet More...

By albaniaplus On E hënë, 11 Shkurt, 2019
0 Comments

Dua Lipa fiton dy çmime Grammy

Dua Lipa ka bërë krenarë gjithë shqiptarët, duke fituar dy çmime në eventin më të madh muzikor Grammy Awards. Ylli i popit rrëmbeu çmimin ‘Best New Artist’ në 61 vjetorin e Grammy dhe çmimin Best More...

By albaniaplus On E enjte, 15 Nëntor, 2018
0 Comments

Dhjetë sekrete për të mësuar

Nga Emma Young  Të marrësh pak kohë pushim, të luash, studiosh me të tjerët. Përveç teknikave klasike, ka shumë mënyra që na ndihmojnë të mësojmë diçka dhe fiksojmë atë mirë në kujtesë Edhe More...