Ja pse burrat harrojnë më shumë

Në qoftë se një burrë harron shpesh datat dhe jubiletë e rëndësishëm, nuk është mungesa e vëmendjes ndaj partnerit, por një problem në genet e mashkujve. Kjo del nga një studim i Universitetit Norvegjez të Shkencës dhe Teknologjisë e cila ka përfshirë rreth 40,000 vullnetarë të të dyja gjinive në një pyetësor.Ata janë pyetur More...

by albaniaplus | Published 2 vjet ago
By albaniaplus On E martë, Prill 19th, 2016
0 Comments

Ja si të mbrohemi nga alergjitë e pranverës

Stina e pranverës së bashku me bukurinë e saj vjen edhe me një sërë alergjish sidomos nga polenat e luleve. Nga institutet e kujdesit të shëndetit në SHBA, vijnë një sërë këshillash për t’u mbrojtur More...

By albaniaplus On E enjte, Dhjetor 10th, 2015
0 Comments

Rikthehet ne ekran Aida Shtino

Aida ka qenë e impenjuar me takime dhe projekte të ndryshme të cilat qëllim kryesor kishin rikthimin e saj në ekran. Edhe pse në muajin qershor u duk se ajo do të përfshihej në politikë teksa u shfaq në More...

By albaniaplus On E martë, Nëntor 3rd, 2015
0 Comments

Vetitë kuruese të Hurmës (kakisë)

Është frut i stinës dhe gjendet lehtë ndaj mos e kurseni. Në mjekësinë popullore përdoren pothuajse të gjitha pjesët e bimës, fruta, gjethet, degët. Ajo përdoret e freskët, e thatë, përgatitet reçel, More...

By albaniaplus On E mërkurë, Shtator 16th, 2015
0 Comments

Linda Halimi në American Idol 2016

Këngëtarja e fuqishme e skenës sonë, pasi debutoi në edicionin e tretë të Talent Show-t të famshëm shqiptar si “Ethet”, dhe pasi pushtoi skenën dhe ekranin në Shqipëri dhe Kosovë, ku fitoi dhe mjaft More...

By albaniaplus On E diel, Gusht 9th, 2015
0 Comments

Romancë midis Jennifer Lopez dhe Casper Smart

Jennifer Lopez dhe Casper Smart janë rikthyer bashkë sërish të lumtur. Këngëtarja dhe koreografi u fotografuan në një takim sekret teksa darkonin mbrëmjen e së premtes në restorant “Craig’s” në More...

By albaniaplus On E enjte, Korrik 30th, 2015
0 Comments

Ben Affleck, me një lidhje të re vetëm 1 muaj pas ndarjes

Pothuajse një muaj pasi lajmëroi fundin e martesës 10 vjeçare me Jennifer Garner, Ben Affleck ka filluar një lidhje të re dashurie. Burime të ndryshme thonë se dy herë fituesi i çmimit Oscar ka filluar More...

By albaniaplus On E enjte, Korrik 23rd, 2015
0 Comments

Adoleshenca është mosha më e ndjeshme

Psikologët mendojnë se adoleshenca është mosha më e ndjeshme, por edhe më e bukura njëkohësisht . “ Si prindërit ashtu edhe të tjerët duhet të kenë mirëkuptim ndaj adoleshentëve, sidomos në  momentet More...

By albaniaplus On E martë, Korrik 7th, 2015
0 Comments

Ja faktorët që dëmtojnë lëkurën, si të ruhemi

Lëkura jonë është gjithmonë e rrezikuar nga agjentët e dëmshëm atmosferikë, temperaturat e ulëta apo ato të larta, edhe nën veprimin e rrezeve ultraviolet, smogu, cigarja apo dhe ndotës të tjerë të More...

By albaniaplus On E premte, Maj 29th, 2015
0 Comments

Ja si të ushqeheni shëndetshëm

 Gjithmonë është e çuditshme të dëgjosh njerëzit kur thonë: “Është pak i shëndetshëm!” Kjo përkthehet mbi peshë dhe i shëndoshë. Megjithatë për shumë të tjerë, kur përmend fjalën i shëndetshëm More...