Del në treg vera më e re me kanabis

Kemi ditur se pirja e alkoolit para kanabisit nuk është ide e mirë. Por tani mund të blesh një verë të mbushur me kabanis, kështu që nuk e mundoni shumë veten për të vendosur se kë duhet të pini të parën. Vera në ngjyrë të gjelbër të ndritshme, ka dalë në shitje online për 20 paund. Winabis përmban vajra që rrjedhin nga kanabisi. Ndërsa More...

by albaniaplus | Published 4 orë ago
By albaniaplus On E enjte, Nëntor 15th, 2018
0 Comments

Zbulohet piktura më e vjetër e Jezu Krishtit

Një pikturë 1,500 vjeçare e Jezu Krishtit është gjetur në murin e një kishe të braktisur në shkretëtirën izraelite. Pjesa më parë e panjohur e artit të shenjtë u vu re në një kishë bizantine në More...

By albaniaplus On E martë, Nëntor 6th, 2018
0 Comments

Notoi për 157 ditë notoi përreth Britanisë së Madhe

Ross Edgley është bërë njeriu i parë, që e kaloi not tërë bregdetin e Britanisë së Madhe, duke notuar për më se 3,200 kilometra. Ai arriti në Margate 157 ditë pasi u nis nga Kenti, ndërsa u përball More...

By albaniaplus On E martë, Tetor 9th, 2018
0 Comments

Shishja plastike del në breg si e re pas 50 vitesh

Një shishe plastike që ka të paktën 47 vjet në det është gjetur në bregun e një plazhi në Britaninë e Madhe, me shkrimet në ambalazh që lexohen qartë, duke rikthyer edhe një herë përpara syve tanë More...

By albaniaplus On E enjte, Tetor 4th, 2018
0 Comments

Gjendet hëna e parë jashtë sistemit tonë diellor

Astronomët mund të kenë gjetur hënën e parë jashtë sistemit tonë diellor, një gjigand në madhësinë e Neptunit. Mjaft planetë ekzistojnë përtej sistemit tonë diellor, por është hera e parë që More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 3rd, 2018
0 Comments

Mishi i përpunuar ka lidhje me kancerin e gjirit

Konsumimi i rregullt i biftekëve apo salçiçeve mund të rrisin rrezikun e kancerit të gjirit, bëjnë të ditur studiuesit. Studim ka zbuluar se gratë të cilat konsumojnë shpesh mish të përpunuar kanë More...

By albaniaplus On E martë, Tetor 2nd, 2018
0 Comments

Breshka me dy koka shokon banorët e Kinës

Një breshkë e çuditshme me dy koka ka shokuar banorët e Kinës juglindore. Breshka mutante ka lindur tre muaj më parë me deformim dhe jeton në qytetin Shangrao. Ajo mbahet në një kuti plastike dhe ekspertëvt More...

By albaniaplus On E hënë, Tetor 1st, 2018
0 Comments

Holandezi Van Halen kërkon 1000 vëllezërit e motrat e tij

Një 34-vjeçar nga Holanda shpreson se testet e ADN-së do ta ndihmojnë të gjejë 1000 vëllezërit e motrat e tij që nuk e kishte ditur kurrë se ekzistonin. Ivo van Halen nga Roterdam iu tha 5 vite më parë More...

By albaniaplus On E martë, Shtator 25th, 2018
0 Comments

Vendet ku u realizua ‘Game of Thrones’ do bvhen të vizitueshme

Disa prej vendeve ku u realizua filmi i famshëm ‘Game of Thrones’ do të hapen për publikun vitin e ardhshëm. Disa nga vendet më të famshme, si Winterfell, ndodhen në Irlandën e Veriut. Tani More...

By albaniaplus On E mërkurë, Shtator 19th, 2018
0 Comments

Refuzon puthjen e burrit në altar për shkak të mentalitetit

Vea Laulu sapo është martuar dhe bashkëshorti i saj qëndron përballë teksa prifi i deklaron burrë e grua. Ai niset të puthë 21-vjeçare por në çastin e fundi Vea kthen kokën anash. Laulu kishte turp More...