Në Llogora, ku bora duket sikur vjen nga deti

Të vizitosh Vlorën, do të thotë t’i japësh vetes privilegjin e të shijuarit ndjesinë më të këndshme e më mbresëlënëse të shijes së mirë, humorit gjithnjë në nivele të larta dhe natyrës së mrekullueshme. Vlora është qytet elegant, i zbukuruar nga bregdeti i thyer e gjithashtu i butë, që fillon nga Pylli i Vjetër i Sodës More...

by albaniaplus | Published 3 vjet ago
By albaniaplus On E martë, Shkurt 18th, 2014
0 Comments

Kruja, qyteti që të shpie në një epokë tjetër

Nga: Flora Xhemani Kruja është një nga qytetet më me histori nga të gjitha ato shqiptare. Ajo karakterizohet jo vetëm për gjeografinë e veçantë, kalanë mbresëlënëse por dhe shumë tradita të përcjella More...

By albaniaplus On E shtunë, Dhjetor 28th, 2013
0 Comments

Korça, qyteti i dashurisë së përjetshme

E kanë quajtur Qyteti i serenatave, Qyteti i dashurisë, Qyteti i Artit, Qyteti i birrës, Vendi i kërnackave, Parisi i Vogël, e po të kërkosh, gjen plot epitete të tjera që cilësojnë vlerat e saj por More...

By albaniaplus On E diel, Dhjetor 15th, 2013
0 Comments

Përmeti, një udhëtim në qytetin e poetëve

Intensiteti i vlerave për metër katror të këtij qyteti të vogël nuk është thjesht çështje gurësh për të gdhendur kalldrëme, mure kishash apo ura me harqe. E nuk është thjesht çështje ushqimi, qoftë More...

By albaniaplus On E shtunë, Nëntor 30th, 2013
0 Comments

Gjirokastra, çfarë të vizitoni

Gjirokastra shtrihet në Jug të Shqipërisë, në shpatin e pjerrët lindor të Malit të Gjerë. Ajo ndodhet 232 kilometra larg nga kryeqyteti, Tirana, 31 kilometra nga Kakavia, pika kufitare me Greqinë dhe 56 More...

By albaniaplus On E hënë, Shtator 30th, 2013
0 Comments

Saranda blu e magjisë

Saranda eshte qyteti bregdetar me jugor i shqiperise. Natyra e bukur qe te ofron deti Jon i jep nje frymarrje te thelle qytetit kodrinor. Ne Sarande mund te vizitoni: Butrinti Ndodhet 15 km larg qytetit të Sarandës, More...

By albaniaplus On E premte, Gusht 9th, 2013
0 Comments

Një udhëtim në Valbonën e mrekullive

Valbonë Të apasionuarit pas turizmit malor mund të bëjnë një udhëtim të mrekullueshëm në këtë sezon në Parkun kombëtar të Luginës së Valbonës e cila të magjeps me pasurinë natyrore. Tashmë është More...

By Aurora Allushaj On E premte, Maj 10th, 2013
0 Comments

Roterdami, qyteti modern i tulipanëve

Foto Albaniaplus Roterdami është një qytet që shkon përtej historisë dhe të tashmes së tij. Qyteti i dytë më i madh i Holandës, me pothuajse 618,000 banorë. Ka ​​portin më të madh të Europës, More...

By Aurora Allushaj On E premte, Prill 19th, 2013
0 Comments

Një vizitë në Asizin e mrekullive

Pamje nga qyteti i Asizit Një vizitor mund t’i kushtojë një gjysmë dite itinerarit turne që ne propozojmë për të vizituar Aisizin. Mund ta filloni nga fundi, nga Sheshi Gjon Pali II dhe përmes Portës More...

By Aurora Allushaj On E premte, Prill 19th, 2013
0 Comments

Vizitoni Veronën në disa orë

Shtëpia e Zhulietës në Verona Vizitoni qendrën historike të Veronës Kush shkon në Verona me pushime por edhe kush ka mundësi të kalojnë disa orë në këtë qytet, mund të bëjë një shëtitje të shkurtër More...