Çfarë humbim dhe përfitojmë nga hapja ose jo e negociatave me BE

Ish Ministri i Financave Arben Malaj në një intervistë për Gazetën “Si” thotë me bindje se Shqipëria është gati për t’iu çelur negociatat me BE-në dhe për të qenë pjesë e familjes së madhe europiane të cilës i përkasim. Sipas tij mos çelja ose edhe çelja e negociatave ka kosto dhe përfitime indirekte në aspektin ekonomiko-financiar. Profesor More...

by albaniaplus | Published 4 muaj ago
By albaniaplus On E martë, 7 Maj, 2019
0 Comments

Një intervistë e panjohur e Faik Konicës e 1914-s

Kjo është një intervistë e panjohur e shkrimtarit të njohur Faik Konica, për “Universul”. Në të ai flet për gjendjen politike në vend dhe çfarë mendon për Ismail Bej Vlorën dhe Esat Pashën. Intervista More...

By albaniaplus On E mërkurë, 24 Prill, 2019
0 Comments

Qëndresa Gërlica, kandidatja shqiptare që po korr sukses në Belgjikë

Qëndresa Gërlica, ka mundur të gjejë rrugën drejt suksesit falë këmbënguljes së saj, mbështetjes së familjes dhe përkrahjes së Ahmet Gjanaj. Qëndresa Gërlica në sfidën e saj te re kandidon për More...

By albaniaplus On E mërkurë, 3 Tetor, 2018
0 Comments

Intervista/Naser Neziri,  mekaniku që u bë aktor në Belgjikë

Nga Aurora Allushaj Shumëpak ose aspak është folur për të në median shqiptare. Ai është i qetë, symprehtë, fytyrën  e ka të rrahur me vaj e uthull, siç ndodh jo rrallë me ne shqiptarët. Naser Neziri, More...

By albaniaplus On E premte, 14 Shtator, 2018
0 Comments

Adrian Limani: Ju rrëfej pasionin tim për fotografinë

Intervistoi Aurora Allushaj Ai është ende shumë i ri. Sapo ka kapërcyer të 25 vitet e parë të jetës. Në vështrim duket qartë shikimi artistik, i njëjti që ai përdor për të shkrepur superfotografitë More...

By albaniaplus On E martë, 11 Shtator, 2018
0 Comments

Fundim Gjepali: Të bësh art me ushqimin

Nga Mariola Guxho Arti në vetvete është i lidhur gjithmonë me shqisat, por edhe kuzhina mund të përshkruhet si art i pastër. Gatimi është në gjendje të shkaktoj emocione të vazhdueshme, ngacmim që përfshin More...

By albaniaplus On E martë, 3 Nëntor, 2015
0 Comments

Sadije Berisha: Ja si u publikuan fotot me Shkëlzenin

Në një intervistë për ‘albaniaplus’ Sadije Berisha, sqaron mbi publikimin e fotografive me ish-bashkëshortin e saj Shkëlzen Berisha. Ajo flet për jetën e saj aktuale, me djalin e ish-kryeministrit dhe More...

By albaniaplus On E hënë, 28 Shtator, 2015
0 Comments

Altin Arapi: “Ja si Shqipëria ka mashtruar Gjykatën e Strasburgut”

Aurora Allushaj Një personazh krejt ndryshe nga çfarë më ishte servirur. I qetë, elokuent, me një shikim të mprehtë pas syzeve optike. Takohemi në banesën e tij, në një prej lagjeve të Brukselit. Sapo More...

By albaniaplus On E hënë, 3 Gusht, 2015
0 Comments

Leonard Olli: Veliaj të ndjekë vizionin e Bashës

Isuf Kurtaj Kryetari i grupit të Partisë Demokratike në këshillin bashkiak të Tiranës, Leonard Olli, në një intervistë për gazetën “Shekulli” ka shpjeguar arsyet e largimit të këshilltarëve të More...

By albaniaplus On E hënë, 8 Qershor, 2015
0 Comments

Benoit Theunissen: Shqipëria, vendi i kontradiktave të mëdha

Benoit Theunissen Foto: Jozefina Dani Aurora Allushaj Benoit është nje gazetar ri, i talentuar dhe i apasionuar për vendet e Ballkanit. Prej disa vitesh lexon dhe informohet çdo ditë për trojet shqipfolëse. More...