Intervista/Naser Neziri,  mekaniku që u bë aktor në Belgjikë

Nga Aurora Allushaj Shumëpak ose aspak është folur për të në median shqiptare. Ai është i qetë, symprehtë, fytyrën  e ka të rrahur me vaj e uthull, siç ndodh jo rrallë me ne shqiptarët. Naser Neziri, është një aktor shqiptar. I lindur në Kumanovë e i rritur në Belgjikë, ai ka një histori të rrallë.  Nga fëmijëria e tij mban More...

by albaniaplus | Published 2 muaj ago
By albaniaplus On E premte, Shtator 14th, 2018
0 Comments

Adrian Limani: Ju rrëfej pasionin tim për fotografinë

Intervistoi Aurora Allushaj Ai është ende shumë i ri. Sapo ka kapërcyer të 25 vitet e parë të jetës. Në vështrim duket qartë shikimi artistik, i njëjti që ai përdor për të shkrepur superfotografitë More...

By albaniaplus On E martë, Shtator 11th, 2018
0 Comments

Fundim Gjepali: Të bësh art me ushqimin

Nga Mariola Guxho Arti në vetvete është i lidhur gjithmonë me shqisat, por edhe kuzhina mund të përshkruhet si art i pastër. Gatimi është në gjendje të shkaktoj emocione të vazhdueshme, ngacmim që përfshin More...

By albaniaplus On E martë, Nëntor 3rd, 2015
0 Comments

Sadije Berisha: Ja si u publikuan fotot me Shkëlzenin

Në një intervistë për ‘albaniaplus’ Sadije Berisha, sqaron mbi publikimin e fotografive me ish-bashkëshortin e saj Shkëlzen Berisha. Ajo flet për jetën e saj aktuale, me djalin e ish-kryeministrit dhe More...

By albaniaplus On E hënë, Shtator 28th, 2015
0 Comments

Altin Arapi: “Ja si Shqipëria ka mashtruar Gjykatën e Strasburgut”

Aurora Allushaj Një personazh krejt ndryshe nga çfarë më ishte servirur. I qetë, elokuent, me një shikim të mprehtë pas syzeve optike. Takohemi në banesën e tij, në një prej lagjeve të Brukselit. Sapo More...

By albaniaplus On E hënë, Gusht 3rd, 2015
0 Comments

Leonard Olli: Veliaj të ndjekë vizionin e Bashës

Isuf Kurtaj Kryetari i grupit të Partisë Demokratike në këshillin bashkiak të Tiranës, Leonard Olli, në një intervistë për gazetën “Shekulli” ka shpjeguar arsyet e largimit të këshilltarëve të More...

By albaniaplus On E hënë, Qershor 8th, 2015
0 Comments

Benoit Theunissen: Shqipëria, vendi i kontradiktave të mëdha

Benoit Theunissen Foto: Jozefina Dani Aurora Allushaj Benoit është nje gazetar ri, i talentuar dhe i apasionuar për vendet e Ballkanit. Prej disa vitesh lexon dhe informohet çdo ditë për trojet shqipfolëse. More...

By albaniaplus On E martë, Maj 26th, 2015
0 Comments

Rroca: Nuk i trembemi asnje ekipi ne Superiore

Eduart Rroca Intervistoi:  Jetmir Murraçi Mesfushori i skuadrës së Pukës Eduart Rroca, shprehet optimist për punën e suksesëshme në sezonin e kaluar në kategorinë e parë duke i dhënë shansin ekipit More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 11th, 2015
0 Comments

Fatos Mahmutaj: Kallëzimi ndaj Lulzim Bashës, i vonuar dhe i paplotë

Fatos Mahmutaj, gazetari i plagosur ne 21 janar 2011 Gazetari i njohur Fatos Mahmutaj ishte ndër ata që një fat i madh e la në jetë mesditën e 21 Janarit. Plumbi që përshkoi dorën e tij, shkoi dhe i morri More...

By albaniaplus On E hënë, Janar 19th, 2015
0 Comments

De Biasi: Dua të marr pasaportë Shqiptare

Trajner i Kombëtares tonë, Xhani De Biazi i’u është përgjegjur pozitivisht kërkesës për një intervistë ndryshe për faqen zyrtare të Tifozave Kuq e Zi. Intervista është ndërtuar në 10 pyetje për More...