Rama pranon rishikim të tarifave të konvikteve

Në komunikimin e tij në fb, Rama tha se studentët duhet të kërkojnë dhe rishikim të tarifës së konvikteve, jo vetëm Universiteteve. Rama u shpreh: Pse vetëm tarifat e shkollës, po tarifat e konvikteve? Në çdo konvikt ku nuk kemi arritur dot të rindërtojmë, ku nuk ka kushte, deri kur të rikonstruktohet qeveria duhet ti thotë prindit: More...

by albaniaplus | Published 8 orë ago
By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 10th, 2018
0 Comments

Rama, studentëve: Dialogu nuk është një akt martese me zor, por komunikim

Studentët prej 3-4 ditësh kanë dalë në një protestë dhe prej 3 ditësh u kam kërkuar që të ulemi dhe të diskutojmë. Nuk është bërë e mundur deri në këtë moment. E para herë në historinë e protestave More...

By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 10th, 2018
0 Comments

Studentët: Bashkoni me ne, mos rrini në kafene!

E hëna është ditë pushimi për administratën, por jo për studentët.Para tubimit masiv të martën, ata kanë paralajmëruar protestë edhe sot. Ora 09:57 Nis marshimi nga Korpusi drejt Ministrisë së Arsimit Dhjetra More...

By albaniaplus On E premte, Dhjetor 7th, 2018
0 Comments

Shqipëria do drejtojë OSBE në 2020-ën

Shqipëria merr mbështetjen unanime të vendeve anëtare të OSBE-së për kandidaturën e saj për të drejtuar këtë organizatë të rëndësishme në vitin 2020. Vendimi u zyrtarizua gjatë Takimit të 25-të More...

By albaniaplus On E premte, Dhjetor 7th, 2018
0 Comments

ARRSH pezullon punimet në lotin nr.1 për verifikimin e dokumenteve të firmës fituese

Autoriteti Rrugor Shqiptar deklaroi sot se ndërpreu punimet në lotin Nr.1 të segmentit të Unazës e Re, që shtrihet nga Ura e Lanës deri tek mbikalimi i sheshit Shqiponja deri në sqarimin e pretendimeve  More...

By albaniaplus On E premte, Dhjetor 7th, 2018
0 Comments

Rama studentëve: Kam shumë për t’i thënë

Kryeministri Rama reagon për herë të parë për protestën e studentëve Një përshëndetje studentëve që sot janë në rrugë. Uroj që të kenë vullnetin për të protestuar për edhe për të dialoguar.  More...

By albaniaplus On E premte, Dhjetor 7th, 2018
0 Comments

Studentët kërkojnë plotësimin e të gjitha kërkesave

Pavarësisht tërheqjes së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, duke hequr pikën 4 që tarifonte çdo kredit të provimeve të bartura, në VKM-në e kundërshtuar ashpër nga studentët, të cilët prej dy ditësh More...

By albaniaplus On E premte, Dhjetor 7th, 2018
0 Comments

Ndahet nga jeta gazetarja Sonila Caka Mesareja

Ndahet nga jeta gazetarja e njohur e kronikës Sonila Mesareja. Lajmi është publikuar në rrjetet sociale nga Unioni i Gazetarëve Shqiptarë. Sonila u nda sot nga jeta pas nje semundjeje të rëndë. Kolegia More...

By albaniaplus On E enjte, Dhjetor 6th, 2018
0 Comments

BE nënshkruan një marrëveshje me Shqipërinë për bashkëpunim me kufirin evropian dhe rojet bregdetare

Staffs of Frontex attends as Commissioner Dimitris Avramopoulos meets with Frontex staff + Norwegian vessel at the Port of Mytilene, on October 16,2015. BE ka nënshkruar një marrëveshje me Shqipërinë për bashkëpunimin More...

By albaniaplus On E enjte, Dhjetor 6th, 2018
0 Comments

BE mbështet Shqipërinë me 94 milionë euro

Komisioni Evropian miratoi më 5 dhjetor Programin Vjetor të Masave 2018 për Shqipërinë. Me këtë program, BE-ja jep 94 milionë Euro për ta mbështetur Shqipërinë në procesin e integrimit evropian. Programi More...