Strakosha në “syrin” e Juventusin

Tomas Strakosha po kalon një formë të mirë me Lacio-n dhe kjo ka rënë në sytë e shumë klubeve europiane që shikojnë tek ai të ardhmen e katërkëndëshit të tyre. Numri 1 i Lacio-s është kthyer në një dëshirë të kampionëve të Italisë,Juventus, me Beppe Marotta që shikon tek ai zëvendësuesin ideal të Xhixhi Buffon që sipas More...

by albaniaplus | Published 2 muaj ago
By albaniaplus On E enjte, Nëntor 9th, 2017
0 Comments

Treshja sulmuese më “vrasëse” në Europë

Askush nuk i ka shkuar mendja por treshja e sulmit të Lyonit ka shënuar më shumë gola në 5 ligat më të mëdha evropiane. Fekir, Mariano dhe Depay krysojnë këtë listë me 26 gola në total ndërsa në vendin More...

By albaniaplus On E martë, Nëntor 7th, 2017
0 Comments

Itali-Suedi, shiten 65 mijë bileta për ndeshjen e play off

65 mijë bileta janë shitur për ndeshjen Itali-Suedi, që do të luhet të hënën e ardhshme në stadiumin “San Siro” të Milanos, ndeshja e kthimit për play off-in kualifikues për Botërorin 2018 në Rusi. “Duhet More...

By albaniaplus On E premte, Nëntor 3rd, 2017
0 Comments

Vëzhgues të PSG dhe Inter dëshirojnë Bardhin

Paraqitjet fantastike në këtë fillim sezoni me Levanten në La Liga e kanë bërë Enis Bardhin shumë të kërkuar. Mesfushori ofensiv me origjinë shqiptare por që përfaqëson kombëtaren e Maqedonisë eshtë More...

By albaniaplus On E diel, Tetor 29th, 2017
0 Comments

Hamilton shpallet kampion bote në Formula 1

Lewis Hamilton është shpallur kampion bote në Formula 1 duke fituar trofeun e katër personal. Pilotit britanik i duhej vendi i 5-të, për t’u shpallur kampion, por ai e ka fituar titullin nga vendi i 9-të More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 19th, 2016
0 Comments

Ndahet nga jeta Safet Berisha, ish kapiteni legjendar i Partizanit

Ndahet nga jeta Safet Berisha ish kapiteni legjendar i Partizanit. Ai humbi jetën mëngjesin e sotëm në moshën 66 vjeçare pasi vuante së fundi nga një sëmundje e rëndë në shtetin fqinj Itali në qytetin More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 24th, 2016
0 Comments

Memushaj më i miri i ndeshjeve të treta në Euro 2016

Ledian Memushaj ishte një nga lojtarët më të mirë në fushë në ndeshjen e kombëtares shqiptare kundër Rumanisë. Pavarësisht se lojtari i ndeshjes u shpall Arlind Ajeti, Memushaj ishte mbreslënës në More...

By albaniaplus On E hënë, Qershor 20th, 2016
0 Comments

Tifozët shqiptarë marrin në krahë gazetarin turk në Lion

Pas fitores me Rumaninë atmosfera në Lion ka qenë tepër e ndezur nga tifozët kuq sa në një moment tifozët shqiptarë kanë marrë në krahë dhe një gazetar turk. Videoja është postuan në youtube. Tifozët More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 17th, 2016
0 Comments

Pasi këndoi “Kuqezi” legjenda e Arsenalit pozon me qeleshe

Legjenda e gjallë e Arsenalit Ian Wright, pasi këndoi “Kuqezi” live në studion angleze, shfaqet sërish në një pozë këtë herë me qeleshe me shqiponjë, duke treguar edhe njëherë lidhjen e fortë që More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 17th, 2016
0 Comments

Lorik Cana: Nuk i kemi humbur shpresat

Kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana nuk i ka humbur shpresat për një kualifikim të mundshëm të Shqipërisë në raundin e dytë të Euro 2016. Cana tha se lojtarët do të japin gjithçka në fushë More...