Polici rus dënohet për 78 vrasje grash

Mikhail Popkov u dënua për vrasjen e 55 grave dhe një polici afër Irkutskut. Ai ndodhej në burg për 22 vrasje të tjera. 53-vjeçari vrau gratë pasi u ofroi atyre udhëtime në makinën e tij natën vonë. Të paktën 10 prej tyre u përdhunuan. Në tri raste, ai ishte në detyrë në makinën e policisë. Popkov u kap në vitin 2012 pasi një More...

by albaniaplus | Published 9 orë ago
By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 10th, 2018
0 Comments

Macron organizon takime për situatën në Francë

Presidenti Macron pritet te takohet me krerë të sindikatave të tregtisë dhe organizatat e punësimit në përpjekje për të qetësuar trazirat disa javore në Paris dhe qytete të tjera të vendit.Takimi vjen More...

By albaniaplus On E premte, Dhjetor 7th, 2018
0 Comments

Evakuohen zyrat e CNN, alarm për bombë

Exterior view of CNN Center on Tuesday April 3, 2007 in Atlanta, Georgia. PHOTOGRAPHER: CHRIS RANK/ BLOOMBERG NEWS Policia evakuoi zyrat e CNN në New York për shkak të një kërcënimi me bombë. Të enjten një More...

By albaniaplus On E premte, Nëntor 30th, 2018
0 Comments

Merkel humb hapjen e samitit të G20 në Argjentinë, shkak një problem teknik në avionin që udhëtonte

Angela-Merkel-Kancelarja-Gjermane Kancelarja gjermane Angela Merkel e humbi hapjen e samitit të G20 në Argjentinë pasi avioni i saj u detyrua të kthehej pak pasi u nis në fluturim nga Berlini. Zyra e kancelares More...

By albaniaplus On E mërkurë, Nëntor 28th, 2018
0 Comments

Brexit do të varfërojë Britaninë

Britania e Madhe do të jetë më e dobët ekonomikisht pas Brexit. Shifrat zyrtare thonë se ekonomia e Britanisë mund të jetë deri në 3.9% më e vogël pas 15 vjetësh sipas planit Brexit të Theresa May, More...

By albaniaplus On E martë, Nëntor 20th, 2018
0 Comments

Sulmi në spitalin e Çikago-s, 4 të vdekur

Katër vetë kanë vdekur në një sulm me armë në një spital në Chicago, duke përfshirë dy anëtare femra të stafit dhe një oficer policie, si dhe vetë autori i sulmit. Dy gratë e vrara ishin përkatësisht More...

By albaniaplus On E enjte, Nëntor 15th, 2018
0 Comments

Zbulohet piktura më e vjetër e Jezu Krishtit

Një pikturë 1,500 vjeçare e Jezu Krishtit është gjetur në murin e një kishe të braktisur në shkretëtirën izraelite. Pjesa më parë e panjohur e artit të shenjtë u vu re në një kishë bizantine në More...

By albaniaplus On E martë, Nëntor 13th, 2018
0 Comments

El Chapo, krimineli më famëkeq në botë gjykohet sot

Sot ka nisur në New York gjyqi i kriminelit më famëkeq në botë Joaquin “El Chapo” Guzman. El Chapo akuzohet se për një çerek shekulli kontrabandoi kokainë në Shtetet e Bashkuara. Gjyqi do zhvillohet More...

By albaniaplus On E hënë, Nëntor 12th, 2018
0 Comments

31 të vdekur dhe 200 të zhdukur në Kaliforni

Numri i të vdekurve nga shpërthimet e zjarreve në Kaliforni është rritur në 31 vjeç, me më shumë se 200 njerëz ende të pagjetur, thonë zyrtarët. Gjashtë persona të tjerë u konfirmuan të vdekur në More...

By albaniaplus On E mërkurë, Nëntor 7th, 2018
0 Comments

Evakuohen dy trena në Barcelonë, alarm për eksploziv

Policia në Barcelonë ka evakuar dy trena në stacionin kryesor të qytetit dhe po kryejnë kontrolle për eksploziv pasi u gjet një valixhe e dyshimtë. Forcat xheniere shkuan mëngjesin e së mërkurës me shpejtësi More...