Lajmet e fundit

Lajmet e fundit ne albaniaplus

Deputetja e LDK-Kosova në betejën ndaj COVID-19-të

0
Sokol Paja Rrezarta Krasniqi, Deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK, Anëtare e Komisionit për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media,...

Vaksina anti Covid-19 rezulton e sukseshme në SHBA

0
Vaksina që po prodhohet nga firma bioteknike amerikane, “Moderna” mund të jetë e para që hidhet në qarkullim për t’u mbrojtur nga koronavirusi. Ajo...

Ti nuk lexon

0
EDISON YPI Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk ndjehesh i lumtur. Ke ankesa. Nuk të rreh mirë zemra. Nuk...

Rama merr në mbrojtje Lleshajn:Është fakt që kush e lufton seriozisht krimin akuzohet pikërisht...

0
Kryeministri Edi Rama merr në mbrojtje ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj I cili ishte thirrur në interpelancë nga deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri...

Lamtumirë Moikom Zeqo, një ndër më të diturit shqiptarë të sotëm!

0
Aleksandër Çipa* Moikom Zeqo, pasi e raskapiti prej disa kohësh vdekjen dhe sëmundjen që e parapriu atë, i mbylli sytë, në orët e natë-mëngjesit të...

PSE PARTIVE POLITIKE NË SHQIPËRI NUK U INTERESON VOTA E DIASPORËS?

0
 Sokol PAJA  *Botoi "DIELLI"  Vota e emigrantëve ka qenë ndër premtimet më të bujshme në fushatat elektorale të forcave politike shqiptare në tranzicionin politik...

Mbro vajzën, eduko djalin

0
Mbro vajzën, eduko djalin. Me moton “Për fëmijërinë e vjedhur” gra e vajza, me pankarta në duar ditën e djeshme kanë kërkuar reagim nga...

Brezi ynë i përjetimeve të mëdha

0
Nga ROLAND QAFOKU *Botuar në gazetën “Fjala” Ata që kanë lindur në vitet ‘60-‘70 mund të quhen brezi i përjetimeve më të çuditshme në historinë e...

OFL dërgon formularin e deklarimit të pasurive 3 personave në Lezhë

0
Operacioni Forca e Ligjit ditën e sotme i ka dërguar formularin e deklarimit të pasurive 3 personave në Kurbin e Lezhë. OFL i ka nisur...

Vrasja në Krujë, gjendet autori i ekzekutimit të dy vëllezërve

0
Roland Pula 32-vjeç,  ekzekutoi me armë zjarri mbrëmjen e djeshme në Krujë, Xhontil Bardhin 24 vjeç bashkë me të vëllain Gramozin 34 vjeç. Mësohet se...