Gjinkuri inspekton punimet në Kukës, përfundojnë brenda vitit

Brenda vitit, aksi që lidh Kukësin me Morinën, pjesë e Rrugës së Kombit do të jetë i përfunduar me urat e dubluara dhe elementët e sigurisë rrugore. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri i shoqëruar nga drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro inspektuan në Kukës kantierin e hapur në një prej urave të More...

by albaniaplus | Published 3 muaj ago
By albaniaplus On E hënë, Tetor 30th, 2017
0 Comments

Historiku i taksës së pronës në Shqipëri

Si tatoheshin banesat dhe trojet para vitit ’45! Si u detyrua qeveria në vitin 1931 të diferenconte ndërtesat për banim nga ato për biznes Tatimi mbi ndërtesa e troje, deri në vitin 1921 ushtrohej sipas More...

By albaniaplus On E mërkurë, Shtator 16th, 2015
0 Comments

Klosi: Luftë kundër punës së zezë

Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi ka vizituar një nga bizneset më të mëdha të qytetin e Elbasanit nga ku ju ka bërë thirrje punonjësve të mos punojnë në të zezë por t’u kërkojnë More...

By albaniaplus On E premte, Gusht 7th, 2015
0 Comments

Panariti nga Butrinti: 50% e farës së midhjes e dëmtuar

Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti u kërkoi kultivuesve të midhjes në Butrint të sigurohen në mënyrë që në rast katastrofash të tilla të dëmshpërblehen nga kompanitë e sigurimeve. Gjatë inspektimit More...

By albaniaplus On E shtunë, Korrik 11th, 2015
0 Comments

6 marrëveshjet me Gjermaninë, 118 milion për ujin dhe energjinë

Energjia elektrike dhe uji i pijshëm janë dy sektorët sensitivë ku do të përqëndrohen financimet e qeverisë gjermane të konkretizuara në 6 marrëveshjet e nënshkruara pak ditë më parë në Tiranë. Janë More...

By albaniaplus On E hënë, Qershor 15th, 2015
0 Comments

Rriten të ardhurat nga turizmi, shqiptarët zgjedhin Shqipërinë

Të ardhurat nga turizmi në 3-mujorin e parë 2015 u rritën 13% më shumë se e njëjta periudhë e vitit të shkuar dhe shërbimet e udhëtimit për turizëm u mbyllën me bilanc pozitiv prej 44 milionë euro, More...

By albaniaplus On E mërkurë, Qershor 3rd, 2015
0 Comments

BB, 2 2 milionë dollarë për shërbimet publike

Qytetarët pritet të marrin shërbime më cilësore nga administrata publike. Banka Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim, pjesë e grupit të Bankës Botërore ka akorduar një fond prej 2 milionë dollarësh More...

By albaniaplus On E enjte, Maj 28th, 2015
0 Comments

BB, prioritet e partneritetit me Shqipërinë

Bordi i Drejtorëve të Bankës Botërore miratoi dhe publikoi këtë javë, kuadrin e partneritetit me Shqipërinë për pesë vitet e ardhshme, ku parashikon mbështetje përmes huadhënies për një vlerë totale More...

By albaniaplus On E mërkurë, Maj 27th, 2015
0 Comments

Zvicra i jep fund nga Brukseli sekretit bankar

Bashkimi Evropian dhe Zvicra nënshkruan në Bruksel një marrëveshje mbi transparencën fiskale, gjë që shënon fundin e sekretit bankar zviceran për residentët e Bashkimit Evropian, njofton Komisioni Evropian. “Bëhet More...

By albaniaplus On E premte, Janar 23rd, 2015
0 Comments

ALUIZNI: Gati 446 leje legalizimi në Kukës

 Dega rajonale e ALUIZNI-t ne Kukes publikon listën me emrat e 446 qytetarëve të këtij qarku që kanë gati lejen e legalizimit për banesat e tyre. Përmes një njoftimi, Drejtoria rajonale dhe ajo qendrore More...