Emina Cunmulaj rrëfen arsyen prekëse pse vendosi të presë flokët

0
Emina Cunmulaj ka prerë flokët e saj për një arsye shumë prekëse. Modelja me origjinë shqiptare i dhuroi flokët e saj të gjatë për njerëzit...

PD kërkon në Kuvend kthimin mbrapsht të Aktit Normativ për Buxhetin

0
Partia Demokratike i ka kërkuar Kryetarit të Parlamentit që të mos fusë në rendin e ditës, të enjten, Aktin Normativ për Buxhetin. Kryetari i...

Berisha thirrje: Të protestojmë kundër mashtrimit të Edi Ramës

0
Ndonëse protestuesit e përzunë dje me ceremoni nga sheshi përpara Kryeministrisë me fërshëllima, thirrje dhe gjeste refuzuese, ish kryeministri Sali Berisha duket i vendosur...

Kontrabanda e naftës, 8.4 milionë euro gjobë për “ADA Petrol”

0
Kompania e naftës “ADA Petrol” do të duhet t’i paguajë shtetit shqiptar  8.4 milionë euro. Përmes një njoftimi për mediat Drejtoria e Përgjithshme e Doganave...

Rama tifozëve: Mbështesni Shqipërinë

0
Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje tifozëve dhe popullit shqiptar të mbështesin kombëtaren tonë në sfidën e sotme përballë Danimarkës në “Elbasan Arena”. Përmes...

Komisioni i Sigurisë, grup hetimor për SHISH

0
Komisioni i Sigurisë Kombëtare do të mblidhet të mërkurën për të diskutuar mbi ngritjen e një grupi kontrolli për të verifikuar punën e Shërbimit...

“Radika”, ministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë njëzëri: S`ka asnjë projekt

0
Edhe pse nga foltorja e parlamentit kreu i qeverisë shqiptare, Edi Rama, përcolli siguri para qytetarëve se nuk ka projekt për devijimin e lumit...

Bilanc tragjik në Itali, 800 të vdekur në 24 orët e fundit

0
Situata në Itali vijon të jetë shqetësuese pasi rastet e personave të prekur nga koronavirusi dhe jetët e humbura raportohen sërish me shifra të...

Ish-drejtuesja e Avokaturës së Shtetit, Alma Hiçka, nuk ka kaluar vettingun

0
Një prej kandidateve për në Gjykatën e Lartë, ish-drejtuesja e Avokaturës së Shtetit, Alma Hiçka, nuk ka kaluar vettingun. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit...
234,046FansLike
68,543FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Most Popular

Tre shqiptare në garë për deputete në Bruksel

0
Tri vajza shqiptare, Qëndresa Gërlica, Luiza Duraki dhe Habibe Duraki, kanë nisur rrugëtimin e tyre politik duke kandiduar për t’u bërë pjesë e parlamentit...

Latest reviews

IFIMES: 7 arsyet pse Berisha del në pension

0
“Shqipëria, Berisha del në pension, rikthehet e majta” titullohet analiza e radhës e Institutit Ndërkombëtar për Studime për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin, IFIMES,...

Berisha: Mandati i tretë rritje rrogash dhe pensionesh

0
Kur kanë mbetur dhe 6 ditë nga dita e zgjedhjeve, Partia Demokratike ka përmbyllur mbrëmjen e sotme fushatën elektorale në qarkun Fierit. Kryeministri Berisha në fjalën...

Bumçi: Rama dëm të madh imazhit të vendit me shkarkimin e...

0
Ish Ministri i Jashtëm Aldo Bumçi ka reaguar publikisht ndaj shkarkimit të 6 konsujve, duke theksuar se ky është një dëm i madh për...