Vuçiç në Tiranë, policia në gatishmëri të plotë

62

rama vucicNjë ditë nga vizita e kryeministrit serb në Tiranë, policia thotë se ka marrë masat për të siguruar mbarëvajtjen si dhe nga sot ka kaluar në gatishmëri të plotë.

Gjithashtu bëhen publike disa masa që do të ndëmerren për të siguruar mbarëvajtjen e procesit. Do të angazhohen edhe efektivë të antiterrorit.

Në orën 11.00  Aleksandër Vuçiç dhe delegacioni do të mbërrijnë në aeroportin e Rinasit, për t’iu drejtuar Pallatit të Brigadave, ku në 11.30 homologu Edi Rama do ta presë në një ceremoni zyrtare, në Pallatin e Brigadave, si shenjë reciprocitet, e mirëprotjes së kryeministrit shqiptar në pallatin Serbska gjatë viziës së tij në Beograd.

Do të bllokohet lëvizja në hyrje të autostradë si dhe asnjë mjet nuk do të qëndrojë i parkuar pranë ambasadës serbe.

Policia sugjeron qytetetarët të shmangin lëvizjen  me mjetet e tyre dhe të përdorin transportin publik dhe biçikletat, ndërsa paralajmëron se çdo mjet qe do gjendet në rrugekalimin e delegacionit do konsiderohet i rrezikshem dhe do bëhet bllokimi me karotrec”