LATEST NEWS

Beteja në Gjykatën Kushtetuese/ Kuvendi: Të shkarkohet. Presidenca: Ata që donin presidentin pasiv donin...

0
Në Gjykatën Kushtetues vijon sot seancën publike në procesin për shqyrtimin e vendimit të parlamentit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Seanca ka nisur në...

Përpara se të reformojë Ballkanin, BE duhet të zgjidhë problemet e saj me sundimin...

0
Një raport i fundit nga Gjykata Evropiane e Audituesve (ECA), tregon se BE-ja nuk ka arritur pothuajse asgjë me 700 milionë eurot që ka...

Meta: “Berisha është si vera, sa më shumë kalon koha, bëhet më tërheqës dhe...

0
Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ndodhej në Korçë, ku zhvilloi një ceremoni solemne për  vlerësimin e katër të përndjekurve politikë, simbole të rezistencës...

STAY CONNECTED

234,046FansLike
68,543FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

POPULAR ARTICLES

Holanda bllokon statusin për Shqipërinë

0
“Holanda bllokon statusin për Shqipërinë”. Kështu shkruan agjencia e lajmeve Euroactiv, me qendër në Bruksel, e cila i referohet burimeve brenda parlamentit holandez. Sipas Euroactiv,...

Agimi i Artë betohet te varri i Aristotel Gumës: Do luftojmë deri në çlirim

0
Në varrin e Aristotel Gumës përfaqësuesi i Agimit të Artë përshëndeti në emër të kryetarit të partisë neonaziste greke, Nikos Mihaloliakos dhe deputetit Kristos...

Urimi i Ambasadës së SHBA-së për Ditën e Pavarsisë

0
Si çdo vit, Ambasada e SHBA-së u ka përcjellë urime qytetarëve shqiptarë për Ditën e Pavarësisë. Në faqen e saj në fb ajo shkruan:Gëzuar Ditën...

LATEST REVIEWS

PD për videon e “Fiks Fare”: Jemi kundër gjuetisë së shtrigave

0
Gjueti shtrigash e ka konsideruar PD, videon e "Fiks Fare" në lidhje me denoncimin e korrupsionit në drejtësi deri në hallkat më të larta...