Devoll, automjeti përplas për vdekje kalimtarin

77

AKSIDENT2Një person ka gjetur vdekjen mbrëmjen e sotme ndërsa është përplasur nga një automjet. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Bitinckë në Devoll, ku një automjet tip ford me targa AA235DH ka përplasur për vdekje shtetasin Jani Baci, nga fshati Potgoria i Korçës.

Në vendgjarje kanë mbërritur menjëherë forcat e policisë, të cilët kanë vënë në pranga edhe drehjtuesin e mjetit të aksidentit, shtetasin Arben Kulla nga fshati Pilur. Burime nga policia bëjnë me dije se viktima ka qenë duke kaluar rrugën dhe mendohet se i ka prerë rrugën automjetit.

Ndërkaq nga ana e bluve vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.