Date archive forMaj, 2013
By albaniaplus On E premte, Maj 31st, 2013
0 Comments

Jeta në Vjenë, shumë herë më e lirë se në Tiranë

Nga Mirilda Tili Para disa muajsh CNN në një sondazh të kryer e shpalli Vjenën si kryeqytetin më të shtrenjtë në Europë. Nëse nuk e mendojmë shumë gjatë, e marrim të mirëqenë këtë pjesë. Të jetosh More...

By albaniaplus On E premte, Maj 31st, 2013
0 Comments

Berisha: Rama nga autobuzi mavi akuzon se nuk kemi program

foto VOA Kryeministri Berisha i ka kthyer përgjigje akuzave të Ramës për mungesë programi nga PD. “Në autobusin e tij mavi deklaron se PD nuk ka program. Nëqoftëse ka një njeri në Shqipëri që për More...

By ADMINISTRATOR On E premte, Maj 31st, 2013
0 Comments

Marrëveshje mbi mbylljen e përkohshme të kufijve të brendshëm të BE-së

Shtetet Anëtare të BE-së kanë përmbyllur një Marrëveshje e cila do t’i lejojë ato të vendosin përkohësisht kontrollin e kufijve të brendshëm kombëtarë. Kjo Marrëveshje ka si synim reagimin në More...

By albaniaplus On E premte, Maj 31st, 2013
0 Comments

Berisha: Rama kërkon gjyqe publike

Kryeministri Berisha në prezantimin e radhës së kandidatëve për deputetë në Burrel, sulmoi sërish liderin socialist Rama duke e akuzuar se ai nuk është duke kërkuar Rilindje, por kërkon rikthimin në More...

By albaniaplus On E premte, Maj 31st, 2013
0 Comments

Tre Perëndimor humbin jetën në Siri

foto ilustruese Tre Perëndimor, që luftonin përkrah rebelëve në Siri janë vrarë këto orët e fundit, sipas Vëzhguesit Sirian të të Drejtave të Njeriut. Mes tyre, një qytetare amerikane dhe një britanik, More...

By albaniaplus On E premte, Maj 31st, 2013
0 Comments

Berisha në Kamëz: Do të quheni shpellarë dhe çeçenë, nëse nuk votoni PD-në

Kryeministri Berisha, dje në mbrëmje në prezantim të kandidatëve për deputet në Kamëz, u ka bërë thirrje qytetarëve pa dallim të Kamzës, të votojnë për Partinë Demokratike. Ai iu ofroi si logjikë More...

By albaniaplus On E premte, Maj 31st, 2013
0 Comments

Elhaida Dani fiton “The voice of Italy”

Elhaida Dani ka fituar “The  Voice of Italy”. Ajo ka shkëlqyer me performancën e saj sonte në finalen e The Voice of Italy, duke u shpallur edhe fitues e kësaj gare. Elhaida sonte ka performuar More...

By albaniaplus On E enjte, Maj 30th, 2013
0 Comments

Rama takon Erdogan: Turqia do të ndihmojë ekonomikisht Shqipërinë

Lideri opozitar Rama u takua me Kryeministrin turk Rexhep Taip Erdogan. Gjatë takimit Rama dhe  Erdogan biseduan për forcimin e bashkëpunimit ekonomik e institucional, intensifikimin e shkëmbimeve tregtare, More...

By albaniaplus On E enjte, Maj 30th, 2013
0 Comments

Ambasada e SHBA-së ka mirëpritur votimin e tre ligjeve

Parlamenti shqiptar, ka votuar sot  paketën e ligjeve të shumëpërfolur, me 107 vota pro, asnjë kundër dhe 2 abstenime. Pas votimit të tre ligjeve në parlamentin shqiptar, ambasada amerikane ka deklaruar: More...

By albaniaplus On E enjte, Maj 30th, 2013
0 Comments

Rama nga Bushati: Do të pajisim gjithë fshatarët me certifikatën e tokës

Lideri opozitar Edi Rama gjatë takimit elektoral në Bushat të Shkodrës, kërkoi t’i jepte një mesazh shumë të qartë Kryeministrit Berisha dhe Kryetares së Parlamentit Topalli. Rama ka deklaruar se hegjemonia  More...