Basha: Mos e përdorni politikisht këtë fatëkeqësi, duhet të jemi të bashkuar

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ndarë një udhëzim të prerë për të anëtarët e Partisë Demokratike. Basha thotë se të gjithë të ndarë në grupe duhet të mbajnë konktakte me qytetarët e prekur nga tërmeti për të evidentuar nevojat e tyre. Ai thotë se nuk duhet përdorur politikisht fatkeqësia e madhe që ka ndodhur More...

by albaniaplus | Published 2 muaj ago
By albaniaplus On E premte, 29 Nëntor, 2019
0 Comments

Albin Kurti: Ndihma është detyrë, jo dhuratë

Kreu i Vetëvendosjes në Kosovë, Albin Kurti ndodhet sot në Durrës, për të vizituar të prekurit nga tërmeti. Nga atje ai u shpreh, se jemi një komb ndaj e kemi për detyrë të ndihmojmë njeri-tjetrin More...

By albaniaplus On E premte, 29 Nëntor, 2019
0 Comments

Samir Mane jep 1,2 milionë lekë për të prekurit nga tërmeti

Bordi Drejtues i Grupit Balfin nën kujdesin e veçantë të Presidentit Samir Mane, dhe kompanitë përkatëse të Grupit vendosen sot që të akordojnë shumën prej 1.2 milione eurosh për të dëmtuarit nga More...

By albaniaplus On E enjte, 28 Nëntor, 2019
0 Comments

TIA, 1 milionë euro për të dëmtuarit e tërmetit

  Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës ka dhënë kontributin e tij pas tërmetit shkatërrues të së martës në vendin tonë. TIA ka dhuruar plotë 1 milionë euro për të dëmtuarit e këtij tërmeti. Njoftimi: Aeroporti More...

By albaniaplus On E enjte, 28 Nëntor, 2019
0 Comments

Nxirren pa jetë edhe katër anëtarët e familjes Lala

Të përqafuar me njëri-tjetrin, kështu raporton gazetarja Klodiana Lala, se janë nxjerrë nga rrënojat tre fëmijët e tjerë të familjes Lala, së bashku me nënën në zonën e ish-Kënetës Durrës. Dionisi More...

By albaniaplus On E enjte, 28 Nëntor, 2019
0 Comments

Pacolli: 1 milion euro në ndihmë të personave të goditur nga tërmeti

Ministri i Jashtëm kosovar Begjet Pacolli ka njoftuar përmes një postimi në rrjetet sociale që familja e tij do të kryej një donacion 1 milion euro në ndihmë të personave të goditura në tërmetin shkatërrues More...

By albaniaplus On E enjte, 28 Nëntor, 2019
0 Comments

Vlorë, Dy pallate bashkohen me njëri-tjetrin, panik tek banorët

Tërmeti lëkund edhe pallatët në Vlorë, në lagjen 29 Nëntori, ku dy pallate janë bashkuar me njëri tjetrin. Banorët te tmerruar thone se kane lajmeruar prej 2 ditesh prefecture dhe bashki e askush nuk ka More...

By albaniaplus On E mërkurë, 27 Nëntor, 2019
0 Comments

Edi Rama, Elvis Naçi dhe Erion Braçe në terren për të vlersuar situatënren për

Në shoqërinë e kreut të qeverisë dhe imamit Naçi është dhe zv/kryeministri Erion Braçe, i cili raporton për situatën e deritanishme në qytetin bregdetar, i cili ka pësuar dëmet më të mëdha materiale More...

By albaniaplus On E martë, 26 Nëntor, 2019
0 Comments

Rritet numri i viktimave të tërmetit

Tërmeti që lëkundi sot vendin ka shkaktuar një tragjedi të madhe në familjet shqiptare, duke marrë jetë njerëzish. Nga raportimet e deritanishme, janë shënuar 9 viktima, i fundit u nxorr nga rrënojat More...

By albaniaplus On E martë, 26 Nëntor, 2019
0 Comments

7 të vdekur nga tërmeti në Shqipëri

Një tërmet i fuqishëm shkundi Shqipërinë ku pas lëkundjeve të njëpasnjëshme, ai i orës 03:55 të mëngjesit të së martës, me magnitudë 6.4 ballë, rrëzoi pallate e shënoi dëme të shumta, duke lënë More...