Vrasja në Krujë, gjendet autori i ekzekutimit të dy vëllezërve

0
Roland Pula 32-vjeç,  ekzekutoi me armë zjarri mbrëmjen e djeshme në Krujë, Xhontil Bardhin 24 vjeç bashkë me të vëllain Gramozin 34 vjeç. Mësohet se...

Historia e 9 kryeministrave të Kosovës, nga Hashim Thaçi te Avdullah...

0
Nga ROLAND QAFOKU *Artikulli është marrë nga gazeta "Fjala" Dy shtete, dy qeveri dhe dy histori të kryeministrave. E gjithë historia e kombit shqiptar i ngjan...

Jahir Shehi, bëhet trajner i Durbuy në Belgjikë

0
Ditën e mërkurë u emërua në krye të skuadrës së Durbuy në Belgjikë shqiptari Jahir Shehi. Vendimi u prezantua në Asamblenë e Përgjithshme duke...

Rama për Veliun: Gaboi por nuk është motiv për ta shkarkuar

0
Ardi Veliu ka gabuar, por nuk është motiv për ta shkarkuar.  Kryeministri Edi Rama thyen heshtjen për veprimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë...