Deputetja e LDK-Kosova në betejën ndaj COVID-19-të

0
Sokol Paja Rrezarta Krasniqi, Deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK, Anëtare e Komisionit për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media,...

Vaksina anti Covid-19 rezulton e sukseshme në SHBA

0
Vaksina që po prodhohet nga firma bioteknike amerikane, “Moderna” mund të jetë e para që hidhet në qarkullim për t’u mbrojtur nga koronavirusi. Ajo...

Rama: Askush nuk del mbi Kuvendin

0
Pas takimit të presidentit Ilir Meta me kryetarin e  opozitës Basha në Presidencë dhe mesazheve të përcjella nga ai takim, kryeministri i vendit Edi...

Të gjykohet UÇK dhe shqiptarët e Kosovës për krime ndaj Serbisë,...

0
Hisen Berisha Aspekti juridik, i publikimit apo edhe trajtimit procedural teknik të bërjes publike të pretendimeve të prokurorëve të TSK (Tribunali Special i Kosovës) në...