Date archive forJanar, 2014
By albaniaplus On E premte, Janar 31st, 2014
0 Comments

PD: Ministri Tahiri fsheh viktimat e krimit, në katër muaj 51 të vrarë

Partia Demokratike u është rikthyer sërish akuzave ndaj Ministrisë së Brendshme për fshehje të ngjarjeve kriminale që kanë ndodhur në vend. Ish-Ministri i Brendshëm, Flamur Noka, në një deklaratë për More...

By albaniaplus On E premte, Janar 31st, 2014
0 Comments

Dekretet, Nishani: Vendime të tilla, të mos cënohen nga interesa politike

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, konsideron se vendimi i mazhorancës për të rrëzuar dekretet e tij për anëtarët e Gjykatës së Lartë, është bazuar në një gjykim të thjeshtëzuar, një arsyetim More...

By albaniaplus On E premte, Janar 31st, 2014
0 Comments

Gjirokastër, lihen në burg 3 autorët e sulmit ndaj autobuzit

Gjykata e Gjirokastrës ka lënë në burg 3 nga 4 të dyshuarit për sulmin me armë ndaj autobusit  të linjës Tiranë-Athinë. Kështu gjykata ka dhënë masën e sigurisë “burg pa afat” për Klajdi Tringën More...

By albaniaplus On E premte, Janar 31st, 2014
0 Comments

Basha: Situata ekonomike e përkeqësuar.Borxhi sa vjen e akumulohet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se situata ekonomike në vend është përkeqësuar. Duke folur në forumin ekonomik me temë “Ku po shkon ekonomia shqiptare?” Basha ka theksuar se More...

By albaniaplus On E premte, Janar 31st, 2014
0 Comments

Shakira dhe Rihanna prezantojnë video-klipin e tyre

Shakira dhe Rihanna kanë sjellë për publikun duetin e tyre “Can’t Remember To Forget You”.  Fansat mezi e kanë pritur këtë klip dhe këtë e tregojnë më së miri mbi 2 milionë klikime vetëm More...

By albaniaplus On E premte, Janar 31st, 2014
0 Comments

Kosovë, hetim deputetëve të përfshirë në dhënien e tenderave

Disa deputetë të Kuvendit të Kosovës mund të përballen me drejtësinë për shkak të dyshimit për ndërhyrje në procesi e prokurimit të shtetit. Lajmi.net mëson se ata po hetohen nga organet e rendit More...

By albaniaplus On E premte, Janar 31st, 2014
0 Comments

Arrest me burg për Marjon Mitro

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest me burg” për dy anëtarët e “bandës së tritolit” N.GJ dhe Marjon Mitro. Mitro akuzohet si porositës i disa shpërthimeve More...

By albaniaplus On E premte, Janar 31st, 2014
0 Comments

SHBA, Prokurorët kërkojnë dënim me vdekje për Tsarnaev

Prokurorët amerikanë do të kërkojnë dënimin me vdekje kundër të dyshuarit për sulmin terrorist në Maratonën e Bostonit vitin e kaluar. Prokurori i Përgjithshëm amerikan Eric Holder, njoftoi dje se qeveria More...

By albaniaplus On E premte, Janar 31st, 2014
0 Comments

Alarm për bombë para Xhamisë së Tiranës

Një telefonatë anonime në sallën operative të policisë së kryeqytetit për një bombë para Bashkisë së Tiranës ka vënë sot në alarm policinë. Sipas informacioneve më të fundit, bomba mendohet se More...

By albaniaplus On E premte, Janar 31st, 2014
0 Comments

Tahiri: Operacioni u publikua nga rrjedhjet e informacionit

Ministri i Brendshëm u pyet mbrëmjen e sotme në emisionin Opinion, në lidhje me dëmtimin e hetimeve dhe dekonspirim të operacionit. Kur u pyet se mos ai vetë me publikimin e operacionit ka dëmtuar hetimet, More...