Date archive forDhjetor, 2013
By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 30th, 2013
0 Comments

PD: MB, 100 ditët e kthimit të Policisë së Shtetit në polici partiake

Deputeti i Partisë Demokratike Arben Ristani me anë të një deklarate për mediat ka akuzuar Ministrinë e Brendshme se në 100 ditët e saj të qeverisjes policia është kthyer në një fushatë ndëshkimi More...

By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 30th, 2013
0 Comments

Catherine Zeta Jones nuk njeh plakje

Aktorja e njohur Catherine Zeta Jones, duket se nuk njeh plakje pavarësisht se po shkon drejt të 50-ve. Asnjë rrudhë nuk shfaqet në fytyrën e saj, duke bërë që Jones të ketë fytyrën që ka pasur 10 vite More...

By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 30th, 2013
0 Comments

MB Shqipëria vend i sigurt, nuk mund të merret azil në BE

Ministria e Brendshme bën të ditur se vendet e BE e konsiderojnë Shqipërinë vend të sigurt, çka e bën të pamundur marrjen e azilit për shtetasit shqiptarë. Në mënyrë të veçantë theksohet se  Franca More...

By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 30th, 2013
0 Comments

Nishani dekreton buxhetin 2014

Presidentit Bujar Nishani ka dekretuar buxhetin e vitit të ardhshëm dhe paketën fiskale. “D E K R E T PËR SHPALLJE LIGJI  DHE DHËNIEN E PËLQIMIT PËR HYRJEN NË FUQI MENJËHERË TË LIGJIT Në mbështetje More...

By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 30th, 2013
0 Comments

Konferenca e fundvitit, Rama pasqyron punën e Kabinetit

Kryeministri i vendit Edi Rama është duke zhvilluar Konferencën e paralajmëruar të fundvitit.  Në këto momente Rama është duke bërë një pasqyrim të punës së tij nën prezencën e gjithë ministrave More...

By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 30th, 2013
0 Comments

Masat e policisë gjatë ditëve të festave

Policia e Shtetit ka angazhuar të gjitha forcat për garantimin e rendit dhe qetësisë publike në prag të Vitit të Ri, gjatë natës së ndërrimit të viteve, si edhe në ditët e para të 2014-s. çdo punonjësi More...

By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 30th, 2013
0 Comments

Thaçi optimist për liberalizimin e vizave

Hashim Thaçi, Kryeministër i Kosovës, është shprehur optimist për realizimin e objektivave, në lidhje me liberalizimin e vizave. Gjatë takimit që ka zhvilluar me Komitetin Drejtues për Liberalizimin e More...

By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 30th, 2013
0 Comments

Raketat e lëshuara nga Libani godasin Izraelin

4 raketat e lëshuara nga Libani shënuan dy shpërthime në veri të Izraelit, duke shkaktuar një kundërpërgjigje ndaj ushtrisë izraelite. Nuk ka njoftime të menjëhershme për viktima apo dëme.  Shpërthimet More...

By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 30th, 2013
0 Comments

MPJ dënon aktet terroriste në Rusi

Ministria e Punëve të Jashtme dënon me forcë aktet terroriste që ndodhën së fundmi në një stacion treni dhe në një trolejbus në qytetin rus të Vollgogradit, që shkaktuan viktima në njerëz e shumë  More...

By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 30th, 2013
0 Comments

Fondacioni “Fëmijët shqiptarë”, ndihma financiare për fëmijët me sindromën daun

Fati i ka destinuar që në lindje të jenë ndryshe nga fëmijet e tjerë por nëse do të shihte se të drejtat e tyre do të mohoheshin, ndoshta do të ishte treguar më bujar me to. Kjo ndodh sot me Kristinën, More...