Date archive forDhjetor, 2013
By albaniaplus On E martë, Dhjetor 31st, 2013
0 Comments

Edi Rama, Personazhi i Vitit 2013

Eshte kryeministri i vendit Edi Rama, personazhi i Vitit 2013, me i votuari nga publiku, ne anketen e  pervitshme te organizuar nga Top Channel ne faqen e tij te internetit. Eshte kryeministri i vendit Edi Rama, More...

By albaniaplus On E martë, Dhjetor 31st, 2013
0 Comments

Australi, Zelandë e Re ndërrohen vitet nën fishekzjarre

AFP photo- Greg Wood Pas Zelandës së Re dhe Australia feston ndërrimin e viteve, nën shpërthimet e fishekzjarrëve. Mijëra ton fishekzjarrë janë hedhur nga autoritetet shtetërore nga Opera e Sidnej.               Zelande More...

By albaniaplus On E martë, Dhjetor 31st, 2013
0 Comments

Kroaci, 364 persona të arrestuar në aferën “Hipokrit”

Prokuroria kroate në suaza të aferës “Hipokrit” parashtroi akuzë kundër 364 personave dhe kompanisë farmaceutike “Farmal” për shkak të shoqërimit për kryerje të veprave penale, More...

By albaniaplus On E martë, Dhjetor 31st, 2013
0 Comments

Viti i Ri, Berisha uron nëpërmjet gjuhës së akuzave

Ish Kryeministri Berisha ka uruar shqiptarët për Vitin e Ri nëpërmjet një statusi në Facebook. Berisha për qeverinë e re se ato që morën besimin shndërruan premtimet e tyre të ëmbla në mashtrime tejet More...

By albaniaplus On E martë, Dhjetor 31st, 2013
0 Comments

Viti i Ri, Zelanda e Re festime dhe fishekzjarre

Zelanda e Re është vendi i parë që ka festuar ndërrimin e viteve. Sapo akrepat e orës shënuan 00:00 qielli u ndriçua nga mijëra fishekzjarre duke krijuar një spektakël të vërtetë.                More...

By albaniaplus On E martë, Dhjetor 31st, 2013
0 Comments

Irlandë e Veriut, ngecin negociatat për paqen

Pas 18 orë negociatash, partitë kryesore të veriut të Irlandës, nuk kanë ranë dakord midis tyre, duke mos fiksuar dot asnjë datë për një rinisje të bisedimeve. “Do të ishte mirë të dilnim nga kjo More...

By albaniaplus On E martë, Dhjetor 31st, 2013
0 Comments

SHBA, merr flakë treni me naftë

Vagonët e një treni të gjatë që transportonte naftë të papërpunuar ka marrë flakë pasi ka dalë nga shinat dhe është përplasur, në shtetin amerikan të Dakotës së Veriut. Një shtëllungë tymi më More...

By albaniaplus On E martë, Dhjetor 31st, 2013
0 Comments

Vritet Marku, tentoi të vrasë një tjetër polic

Vritet nga policia, Gazmir Marku, autori i plagosjes së policit, Agron Halilaj mbrëmjen e 28 dhjetorit në Durrës gjatë një aksioni policor. Vrasja e Markut ndodhi rreth orës 20:40 gjatë operacionit të dytë, More...

By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 30th, 2013
0 Comments

Deputetët e PD tek Mziu në burg

Deputetë të Partisë Demokratike vizituan në paraburgim krytarin e Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, i akuzuar për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Deputetët demokratë thonë se kjo mbështetje që po More...

By albaniaplus On E hënë, Dhjetor 30th, 2013
0 Comments

Belgjikë, kërcënim për sulme terroriste natën e ndërrimit të viteve

Pas sulmeve terroriste në Rusi, Belgjika ka marrë një sërë mesazhesh kërcënuese për sulme, në rrjetet sociale. Kërcënimet për sulme terroriste kanë shënjestruar Brukselin dhe Anversin. Prokuroria Federale More...