Date archive forGusht, 2013
By albaniaplus On E shtunë, Gusht 31st, 2013
0 Comments

Obama vendos të sulmojë Sirinë

“Ne jemi Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe duhet të ndalim armët kimike. I bëj thirrje Kongresit që të marrë një vendim, të votojë për sigurinë kombëtare. Nuk mund t’u kthejmë krahët këtyre More...

By albaniaplus On E shtunë, Gusht 31st, 2013
0 Comments

Partizani dhe Flamurtari nisin me fitore

Partizani e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme rikthimin e tij në futbollin elitar shqiptar. “Të kuqtë” fituan pastër 0-2 në transfertën e vështirë të Krujës ndaj Kastriotit vendas. More...

By albaniaplus On E shtunë, Gusht 31st, 2013
0 Comments

Afati për toponimet,emigrantët do kalojnë deri në fund të shtatorit

Të gjithë shtetasit shqiptarë që kanë probleme me toponimet në pasaportat e tyre do të mund të marrin frymë lirisht të paktën edhe për një muaj. Ka qenë ky një njoftim zyrtar i palës greke, i cili More...

By albaniaplus On E shtunë, Gusht 31st, 2013
0 Comments

Berisha pro ndërhyrjes në Siri: Po mbrohen kasapët

E ndërsa vetëm dy ditë më parë Këshilli i Sigurimit i OKB dështoi në miratimin e rezolutës të paraqitur nga Britania për mbrojtjen e popullësisë civile në Siri, Kryeministri Sali Berisha propozon tejkalimin More...

By albaniaplus On E shtunë, Gusht 31st, 2013
0 Comments

Skandali me fëmijët e zhdukur në Greqi, u shitën për 500 euro

Shumë e rëndë është ajo që ka ndodhur me 502 fëmijët romë nga Shqipëria, të cilët janë zhdukur nga institucioni shtetëror bamirës, “Agia Varvara” në Greqi, në vitin 1998 dhe për fatin More...

By albaniaplus On E shtunë, Gusht 31st, 2013
0 Comments

Siria, Obama do ndërhyrje

Duke deklaruar se ndihet “i lodhur nga lufta”, por i vendosur për ta vënë Sirinë para përgjegjësisë për përdorimin e armëve kimike, presidenti Barack Obama tha gjatë së premtes se është duke marrë More...

By albaniaplus On E shtunë, Gusht 31st, 2013
0 Comments

Helmimi i dasmorëve, kuzhinieri me salmonelë

Helmimi i 150 dasmorëve në fshatin Gorishovë të Mallakastrës,  pak ditë më parë ka ardhur për shkak të virusit të salmonelës, i mbartura nga kuzhinieri i dasmës. Ky është përfundimi i dalë nga More...

By albaniaplus On E shtunë, Gusht 31st, 2013
0 Comments

Eksploziv automjetit, nuk ka të lënduar

Një sasi eksplozivi e vendosur në një automjet ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në qytetin e Vlorës, për fat të mirë pa shkaktuar të lënduar. Lajmin e bëjnë të ditur burime policore lokale, More...

By albaniaplus On E premte, Gusht 30th, 2013
0 Comments

Gareth Bale shkon tek Reali

Real Madrid ka zyrtarizuar blerjen e Gareth Bale, lojtarit uellsian që për gjashtë sezonet e ardhshme do të veshë fanellën e bardhë. Sipas klubit madrilen, për ish-lojtarin e Tottenham janë paguar 84 milionë More...

By albaniaplus On E premte, Gusht 30th, 2013
0 Comments

Liqenet më të mëdhenj të Shqipërisë

Liqeni artificial i Fierzës është krijuar në shtratin e lumit Drin në vitin 1978, në funksion të hidrocentralit të Fierzës. Ky është një liqen oligotrof dhe ka një bosht gjatësor prej 70 kilometër More...