Eksploziv automjetit, nuk ka të lënduar

69

Makina e shperthyerNjë sasi eksplozivi e vendosur në një automjet ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në qytetin e Vlorës, për fat të mirë pa shkaktuar të lënduar.

Lajmin e bëjnë të ditur burime policore lokale, sipas të cilave automjeti që është hedhur në erë është një fuoristradë tip “Benz”, me targë “AA 663 FB”.

Burimet saktësojnë se eksplozivi ishte vendosur në pjesën e përparme të automjetit, i cili në momentin e shpërthimit ka qenë në lëvizje në rrugën transballkanike.

Pritet që në orët e mëvonshme të publikohen detaje të reja mbi ngjarjen, përfshirë identitetin e pronarit të makinës dhe konfliktet eventuale të tij.