Partizani dhe Flamurtari nisin me fitore

61

Flamurtari-Partizani e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme rikthimin e tij në futbollin elitar shqiptar.

“Të kuqtë” fituan pastër 0-2 në transfertën e vështirë të Krujës ndaj Kastriotit vendas. Golat u shënuan nga Hyshmeri në minutën e 26 dhe Demiri në minutën e 50 të takimit.

Ndërkohë, në Shkodër, Flamurtari me të rinj mposhti 0-1 Vllazninë vendase duke dhënë sinjalin e parë që ky sezon do të jetë i vështirë për shkodranët, ndërsa në Durrës, Teuta bëri mrekullinë në minutat e fundit të takimit duke përmbysur 2-1 golin e shënuar nga Kuli në minutën e 44 të takimit për Bylisin.

Nëser luhen dy takimet e tjera, Tirana-Laçi në orën 17:00, ndërsa në orën 19:00 kampionët e Skënderbeut nisin mbrojtjen e titullit kampion në takimin kundër Besës së Kavajës. Të hënë luhet ndeshja mbyllëse e javës së parë, Lushnja-Kukësi.