Date archive forKorrik, 2013
By albaniaplus On E mërkurë, Korrik 31st, 2013
0 Comments

Emrat e deputetëve që përfitojnë mandatin pas përzgjedhjes së ministrave

Siç edhe ishte berë publike nga Kryeministri i ri Rama, Ministrat që do të pranonin marrjen e funksionit, do të dorëzonin mandatin e deputetit. Më poshtë është lista e deputetëve të rinj, të cilët More...

By albaniaplus On E mërkurë, Korrik 31st, 2013
0 Comments

Rama ka nevojë për ndihmë

Nga Fron Nhazi Huffington Post Kryeministri i ri i Shqipërisë, Edi Rama, ka trashëguar një qeveri dhe një vend në prag të kolapsit social dhe financiar. Partia Demokratike në largim ka tharë financat e More...

By albaniaplus On E mërkurë, Korrik 31st, 2013
0 Comments

BB: Qeveria e re duhet të arrijë shumë me më pak financa

foto DW Intervistë me drejtuesen e zyrës së Bankës Botërore në Shqipëri, Kseniya Lvovski mbi sfidat që ka përpara qeverisja e re socialiste në Tiranë. Pritet një rimëkëmbje ekonomike, por e ngadaltë More...

By albaniaplus On E mërkurë, Korrik 31st, 2013
0 Comments

Berisha: Qeveria e re po rëndon taksapaguesit shqiptarë

Reagon Kryeministri në ikje Berisha, pas shpalljes së emrave të rinj të kabinetit qeveritar Rama. Berisha deklaroi, se kjo qeveri është një thes i rëndë mbi barrën e taksapaguesve shqiptarë. Ndërkohë More...

By albaniaplus On E mërkurë, Korrik 31st, 2013
0 Comments

Shpallen emrat e kabinetit të ri qeveritar

Kryeministri i votuar nga populli, Edi Rama në një Konferencë për shtyp, ka bërë publike emrat e kabinetit të ri qeveritar 2013-2017. Rama deklaroi, se qeveria e re do të jetë mishërimi i boshtit strategjik More...

By albaniaplus On E mërkurë, Korrik 31st, 2013
0 Comments

Serbët bllokojnë rrugët në veri të Kosovës

Serbët lokalë në pjesën veriore të Kosovës, që e kanë bllokuar rrugën magjistrale Mitrovicës – Leposaviq, kanë paralajmëruar bllokimin e rrugëve të tjera në këtë pjesë të Kosovës, nëse personave More...

By albaniaplus On E mërkurë, Korrik 31st, 2013
0 Comments

Vazhdon dhuna ndaj femrave, dy vëllezër masakrojnë bashkëshorten

Arrestohen dy vëllezër paradite, e sotme, pasi akuzohen se kanë dhunuar bashkëshorten e njërit prej tyre. Shtetasit Edmond dhe Arbër Curri, 32 dhe dhe 25 vjeç akuzohen se kanë dhunuar bashkëshorten 26-vjeçare More...

By albaniaplus On E martë, Korrik 30th, 2013
0 Comments

Plagosen tre persona në Durrës, autori në kërkim

Tre persona janë plagosur me armë zjarri, pasi janë konfliktuar njëri me tjetrin, për arsye që ende nuk janë zbardhur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur tek stacioni i trenit, rreth orës 21:30 ku shtetasit Ashim More...

By albaniaplus On E martë, Korrik 30th, 2013
0 Comments

Jennifer Aniston në superformë për rolin e striptistes në ‘We’re the Millers’ (trailer)

Aniston- We’re the Millers Aktorja Jennifer Aniston duket të ketë arritur formën e përkryer fizike për realizimin e rolit te striptistes në filmin ‘We’re the Millers’. Aniston tregon More...

By albaniaplus On E martë, Korrik 30th, 2013
0 Comments

Fshati që shndërrohet në ishull

Ishte një fshat turistik, tashmë është një ishull, ndoshta edhe më turistik se më parë.   Bëhet fjalë për Mont St Michel, një fshat mesjetar në Francë, i cili pas goditjes së një baticë u kthye More...