Plagosen tre persona në Durrës, autori në kërkim

66

Policia-incidenteTre persona janë plagosur me armë zjarri, pasi janë konfliktuar njëri me tjetrin, për arsye që ende nuk janë zbardhur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur tek stacioni i trenit, rreth orës 21:30 ku shtetasit Ashim Hallulli, Ilia Plaku dhe Bujar Luku janë plagosur.

Policia nuk ka bërë ende publik ndonjë informacion për ngjarjen dhe po punon për zbardhjen e krimit dhe të autorit. Ndërkohë, mësohet se të plagosurit janë dërguar në urgjencë në spitalin e zonës, ku i janë nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjikale.