Date archive forQershor, 2013
By albaniaplus On E diel, Qershor 30th, 2013
0 Comments

Withers: Mbetjet e së shkuarës komuniste u larguan dhe demokracia u rivendos

Në një letër dërguar shqiptarëve përmes Top Channel, ish-Ambasadori Amerikan në Tiranë, John Withers thotë se vota e 23 qershorit ishte një akt historik. LETRA E PLOTË E ISH-AMBASADORIT WITHERS Të dashur More...

By albaniaplus On E diel, Qershor 30th, 2013
0 Comments

Berisha po dhuron lagunat duke ikur

Gazeta DITA Qeveria ka shpallur një sërë koncesionesh për dhënien ne përdorim të hapësirave për peshkim në disa laguna të Shqipërisë, të cilat po i licenson këto ditë. Ditën e premte, datë 28 qershor, More...

By albaniaplus On E diel, Qershor 30th, 2013
0 Comments

Aksident me makinë në Gjirokastër, 3 persona humbin jetën

Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e sotme në afërsi të fshatit Mashkullorë, në Gjirokastër. Një automjet tip fiat me targa greke ZHI 7934 , ka shpërthyer në afërsi te fshatit Mashkullorë ne aksin More...

By albaniaplus On E diel, Qershor 30th, 2013
0 Comments

Vritet një 26-vjeçar me thikë

Arbër Mitro, 26-vjeç është qëlluar me thikë nga A. Bajraktari në afërsi të zonës ‘Don Bosko’. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur pasditen e sotme. Viktima, i cili është goditur me thikë nuk ka More...

By albaniaplus On E diel, Qershor 30th, 2013
0 Comments

Ylli Pango nën akuzë nga KLSH për shpërdorim detyre në vlerën 100 mijë dollarë

Ylli Pango i cili pas skandalit të perfolur seksual, dhe pas shkarkimit nga Berisha, për tu marrë në punë vetem pak muaj më vonë, pa bujë, si Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë së Kërkimit, Teknologjisë dhe More...

By albaniaplus On E diel, Qershor 30th, 2013
0 Comments

Kukan: Tranzicioni i qetë i pushtetit politik do të forcojë proceset demokratike në vend

Eduard Kukan, Kryetar i Delegacionit Europian për Europën Juglindore ka deklaruar, se situata paszgjedhore në Shqipëri rezulton më e mirë se në të kaluarën. Ai theksoi me anë të një deklarate për shtyp, More...

By albaniaplus On E diel, Qershor 30th, 2013
0 Comments

Avril Lavigne martohet me Chad Kroeger

Lavigne dhe Kroeger janë martuar në një ceremoni private, në Kane të Francës pas një viti qëndrimi së bashku. Lavigne ka deklaruar se ‘ Dua që të gjithë të ftuarit që do vijnë, të përjetojnë More...

By albaniaplus On E diel, Qershor 30th, 2013
0 Comments

Obama: SHBA përkrahin metodat paqësore për ndryshim në Egjipt

Presidenti Barack Obama thotë Shtetet e Bashkuara po e ndjekin me shqetësim përshkallëzimim politik në Egjipt, ndërsa kundërshtarët e Presidentit Mohamed Morsi po bëjnë thirrje për largimin e tij nga More...

By albaniaplus On E diel, Qershor 30th, 2013
0 Comments

Rama: Dua të lë një emër në histori

Lideri socialist Rama në një intervistë për gazetën ‘Le Courrier des Balkans” (Korrieri i Ballkanit), ka deklaruar se vetëm kur manifestuesit e 21 janarit u vranë në rrugë, vetëm atëherë komuniteti More...

By albaniaplus On E diel, Qershor 30th, 2013
0 Comments

Ndahet nga jeta aktori korçar Minella Borova

Është ndarë nga jeta aktori korçar Minella Borova. Ai ndërroi jetë në Buenos Aires, Argjentinë, ku edhe jetoi për disa vjet. Ai lindi më 22 shkurt 1947, në qytetin e Korçës. Minella është spikatur More...