Date archive forPrill, 2013
By albaniaplus On E martë, Prill 30th, 2013
0 Comments

FRD: zhvillimet në Kuvendin Kombëtar

Sot Fryma e Re Demokratike zhvilloi punimet e Kuvendit të saj të parë Kombëtar në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Në ndryshim nga Kuvendet e partive të tjera FRD zgjodhi një formë organizimi bashkëkohore, More...

By Florian Bahlula On E martë, Prill 30th, 2013
0 Comments

Champions League, Borusia Dortmund në finale, eliminohet Reali

Reali i Madridit fiton 2-0 në “Santiago Bernabeu” me Borusian e Dortmundit ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Champions League, por eliminohet. Skuadra e Murinjos nuk arrin të përmbysë humbjen 4-1 të More...

By Aurora Allushaj On E martë, Prill 30th, 2013
0 Comments

Një grua muslimane e etnisë rohingya me të birin, në një barakë në Sittwe, Birmani

Një grua muslimane e etnisë rohingya me të birin, në një barakë në Sittwe, Birmania (Damir Sagolj, Reuters/Contrasto)  More...

By Aurora Allushaj On E martë, Prill 30th, 2013
1 Comment

Dënim me vdekje apo vrasje e autorizuar?

“Kush ua jep të drejtën njerëzve për të vrarë njerëz të tjerë?” Kështu shkruan Cesare Bekaria, autori i librit “Krimet dhe ndëshkimet” i publikuar në vitin 1764. Në këtë libër ai deklaroi More...

By Imelda Tasho On E martë, Prill 30th, 2013
0 Comments

Kriza rrit ndjeshëm papunësinë në BE

Zyra e Statistikave të BE-së, ka dalë me një raport ku vlerëson përqindjen e papunësisë në zonën Euro* dhe në BE-27. Raporti thekson se, papunësia ka pësuar rritje të konsiderueshme. Përqindja më More...

By albaniaplus On E martë, Prill 30th, 2013
0 Comments

Fotot mahnitëse të Skarsellit

Fotografi italian Stefano Skarselli, krijon foto të mahnitshme, ku harmonizon parajsën me tokën. Fotografitë e tij ngjajnë si një kaleidoscop, ku pjesa e sipërme bëhet pjesa e poshtme, qielli është diku More...

By albaniaplus On E martë, Prill 30th, 2013
0 Comments

Rama: Berisha nuk është gati për tu përballur me hijet e të vdekurve

Lideri socialist Rama, gjatë mbledhjes së grupit kuvendor të PS, ka deklaruar, se këto zgjedhje do te vendosin nëse, Shqipëria do të rilindë ose jo. Imazhi i Shqipërisë, sipas liderit Socialist, është More...

By albaniaplus On E martë, Prill 30th, 2013
0 Comments

FRD mbledh Kuvendin e parë Kombëtar: pritet publikimi i listave te deputetëve

Partia Fryma e Re Demokratike, ka mbledhur në këto momente Kuvendin e parë Kombëtar, që sipas Kryetarit të FRD-së Bamir Topi, do të shënojë një fazë tjetër të intensifikimit të kontakteve me njerëzit. More...

By albaniaplus On E martë, Prill 30th, 2013
0 Comments

Rama demokratëve: çojeni në opozitë PD-në të çlirohet nga uzurpimi

Në një takim me banorët e Kombinatit në Tiranë, lideri opozitar Rama, i ka bërë thirrje atyre, që të votojnë masivisht në mënyrë që të bëhen pjesë e një ndryshimi historik të nevojshëm, për More...

By albaniaplus On E martë, Prill 30th, 2013
0 Comments

Edi Rama deputet në Vlorë

Rama në Vlorë Foto LSA Edi Rama zgjedh të kandidojë për deputet në Vlorë. Gazeta Dita shkruan se lideri i opozitës ka zgjedhur të kryesojë listën e kandidatëve për deputetë në qarkun e Vlorës. Kjo More...