Date archive forMaj, 2019
By albaniaplus On E premte, 31 Maj, 2019
0 Comments

Rama publikon videon e ndryshimit të Durrësit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me prezantimin e një projekti të përfunduar në qytetin e Durrësit. Bëhet fjalë për fushën e plehrave, e cila do të kthehet në një park. Nëpërmjet një More...

By albaniaplus On E premte, 31 Maj, 2019
0 Comments

Arrestohet Gjergj Cukali, i forti i Myslym Shyrit

Katër muaj pas vrasjes, policia ka arrestuar autorin e dyshuar të vrasjes së ish-policit Arben Bilali me 30 janar të këtij viti. Policia vuri në pranga Gjergj Cukalin, i njohur dhe si i forti i Myslym Shyrit, More...

By albaniaplus On E premte, 31 Maj, 2019
0 Comments

Shkatërrohet banda italo-shqiptare

Antimafia italiane së bashku me Policinë e Firences ka ekzekutuar mëngjesin e sotëm një operacion antidrogë që ka çuar në shkatërrimin e një grupi kriminal që trafikonte lëndë narkotike nga Shqipëria More...

By albaniaplus On E mërkurë, 29 Maj, 2019
0 Comments

Mogherini: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë detyrat dhe presin nga Europa

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, theksoi edhe njëherë se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë përbushur të gjitha detyrat e lëna nga BE dhe është radha e kësaj të fundit More...

By albaniaplus On E mërkurë, 29 Maj, 2019
0 Comments

Rekomandim pa kushte për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ashtu siç pritej komisioneri i BE-së për zgjerimin, Johannes Hahn, rekomandoi çeljen e negociatave pa kushte për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Gjatë prezantimit të pakos së zgjerimit, Hahn theksoi More...

By albaniaplus On E mërkurë, 29 Maj, 2019
0 Comments

Në arrati për 7 vite, arrestohet i dënuari për vrasje

Arrestohet Lush Pjollaj 42 vjeç, i shpallur në kërkim prej vitit 2012 për vrasjen me armë zjarri të shtetasit Marash Tonaj 56 vjeç për motive të gjakmarrjes. Arrestimi i tij u bë një banesë në fshatin More...

By albaniaplus On E mërkurë, 29 Maj, 2019
0 Comments

OSBE: Turbulencat politike zgjidhen me dialog

OSBE bën thirrje për dialog mes palëve politike për zgjidhjen e krizës. Gjatë një takimi me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, përfaqësuesi special i OSBE-së, Andreas Nothelle, u shpreh se “turbulencat More...

By albaniaplus On E mërkurë, 29 Maj, 2019
0 Comments

Sot progres-raporti për Shqipërinë

Komisioni Evropian i paraqet sot Parlamentit Evropian raportet e progresit për shtetet në procesin e zgjerimit, ku përfshihen shtetet e Ballkanit Perëndimor dhe Turqia. Në raporte nuk pritet të ketë befasi More...

By albaniaplus On E mërkurë, 29 Maj, 2019
0 Comments

Konfirmohet në detyrë gjyqtari Dhimitër Lara

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë gjyqtarin Dhimitër Lara, gjyqtar pranë Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda në Tiranë. Në seancën dëgjimore, gjyqtari i Apelit të Krimeve të More...

By albaniaplus On E martë, 28 Maj, 2019
0 Comments

Katër policë të lënduar gjatë operacionit në veri të Kosovës

Drejtori i spitalit rajonal të Mitrovicës Zahir Musa në një prononcim për RTV Dukagjini tha se gjatë aksionit në Mitrovicë janë plagosur 4 policë, njëri prej tyre ka marrë plagë shpuese në kokë. “Kanë More...