Katër policë të lënduar gjatë operacionit në veri të Kosovës

70

Drejtori i spitalit rajonal të Mitrovicës Zahir Musa në një prononcim për RTV Dukagjini tha se gjatë aksionit në Mitrovicë janë plagosur 4 policë, njëri prej tyre ka marrë plagë shpuese në kokë.

“Kanë ardhur katër policë tre me plagë më të lehta, tjetri me plagë shpuese. Polici është plagosur në kokë por plumbi nuk ka prekur trurin. Për momentin polici i plagosur në kokë është shtrirë në repartin e kirurgjiksë dhe do të transpotohet në Gjakovë pasi jeton atje. Ndërkohë tre policët e tjerë pasi të marrin mjekimin do të largohen nga spitali”

Policia e Kosovës po zhvillon një operacion në veri dhe jug të Mitrovicës, i cili, deri më tani, ka rezultuar me ndalimin e disa zyrtarëve policorë dhe të disa qytetarëve