Date archive forPrill 14th, 2018
By albaniaplus On E shtunë, Prill 14th, 2018
0 Comments

Veliaj deri në 22 Prill 122 mijë pemë të mbjella në Tiranë

Vijon mbjellja e pemëve në kryeqytet duke rritur në këtë mënyrë sipërfaqet e gjelbra. Kreu i bashkisë Erjon Veliaj gjatë mbjelljes së pemëve në parkun e Farkës u shpreh se pjesëmarrja e qytetarëve More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 14th, 2018
0 Comments

Reali kërkon Antoine Griezmann

Prej kohësh po flitet për një transferim të mundshëm të sulmuesit Antonie Grizman tek Barcelona, por duket se katalanasit nuk do ta kenë aspak të lehtë akordin me lojtarin e Atletiko Madridit pasi tashmë More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 14th, 2018
0 Comments

Ramush Haradinaj, jemi me aleatët euroatlantikë për sulmet në Siri

Kryeministri Ramush Haradinaj reagon lidhur me sulmet në Siri. “Kosova i qëndron në krah intervenimit të aleatëve euroatlantik për ta ndalur regjimin e Asadit në Siri. Sulmet me armë kimike ndaj civilëve More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 14th, 2018
0 Comments

Italia neutrale ndaj sulmeve në Siri

Ndaj sulmit ushtarak në Siri ka reaguar në një konferencë për shtyp dhe kryeministri italian Paolo Gentiloni. “Italia nuk ka marrë pjesë në këtë sulm ushtarak,” deklaroi ai. “Nuk është More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 14th, 2018
0 Comments

Assad: Sulmet na bëjnë më të vendosur, Irani në krahun tonë

Presidenti sirian Bashar al- Assad iu përgjigj sulmit ajror të SHBA, Britanisë dhe Francës duke thënë se e kanë bërë Sirinë dhe popullin e saj më të vendosur se kurrë për të shtypur terrorizmin More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 14th, 2018
0 Comments

A duhet ti themi të gjitha ne gazetarët?

Aurora Allushaj Çdo ditë opinioni publik informohet deri në detajet më të vogla për veprat penale që tashmë janë bërë si një zinxhir i gjatë dhe i trishtuar i vdekjes dhe zisë. Duket sikur detajet More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 14th, 2018
0 Comments

Opozita shpif për axhendën e Kryeministrit

Kryeministri Edi Rama nuk ka pasur asnjë plan për të vizituar Shkodrën sot dhe vizita e tij e supozuar, është shpikur nga Partia Demokratike për të nxitur një tension të kotë në luftën e dëshpëruar More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 14th, 2018
0 Comments

Merkel: Ndërhyrja në Siri e nevojshme

Angela-Merkel-Kancelarja-GjermaneKancelarja gjermane, Angela Merkel ka deklaruar se qeveria e saj mbështeste sulmet, që kanë si objektiv regjimin sirian, si një ndërhyrje ushtarake e nevojshme dhe e duhur, More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 14th, 2018
0 Comments

Gjinkuri inspekton punimet në Kukës, përfundojnë brenda vitit

Brenda vitit, aksi që lidh Kukësin me Morinën, pjesë e Rrugës së Kombit do të jetë i përfunduar me urat e dubluara dhe elementët e sigurisë rrugore. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 14th, 2018
0 Comments

Meta: Jemi pro ndërhyrjes në Siri

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas sulmeve të SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës në Siri, duke e renditur Shqipërinë në krah të aleatëve. “Mbështesim ndërhyrjen ushtarake të SHBA, Francës More...