Published On: Sht, Pri 14th, 2018

Ramush Haradinaj, jemi me aleatët euroatlantikë për sulmet në Siri

Kryeministri Ramush Haradinaj reagon lidhur me sulmet në Siri.

“Kosova i qëndron në krah intervenimit të aleatëve euroatlantik për ta ndalur regjimin e Asadit në Siri. Sulmet me armë kimike ndaj civilëve të pafajshëm janë të pafalshme dhe përpjekja e vendeve demokratike për të vendosur paqe në këtë vend është veprim tejet i nevojshëm.

RH” shkruan kryeministri ne nje postim ne faceboo

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>