Published On: Sht, Pri 14th, 2018

Assad: Sulmet na bëjnë më të vendosur, Irani në krahun tonë

Share This
Tags

Presidenti sirian Bashar al- Assad iu përgjigj sulmit ajror të SHBA, Britanisë dhe Francës duke thënë se e kanë bërë Sirinë dhe popullin e saj më të vendosur se kurrë për të shtypur terrorizmin në vend.

Në komentet e bëra gjatë një telefonate me presidentin iranian Hassan Rouhani dhe të botuar në llogarinë e Tëitterit të presidencës siriane, Assad tha: “Ky agresion do të rrisë Sirinë dhe vendosmërinë e popullit sirian që të vazhdojë të luftojë dhe të shtypë terrorin në çdo pëllëmbë të vendit .

Ai akuzoi vendet perëndimore se kërkojnë të mbështesin terrorizmin në Siri

Gjatë telefonatës z. Rouhani rikonfirmoi mbështetjen e Iranit për Sirinë, tha presidenca siriane.

Irani besohet se ka mështetur me trupa dhe fonde qeverinë e Asadit gjatë konfliktit, shkruan BBC.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>