Rikthehet ne ekran Aida Shtino

aida shtino

Aida ka qenë e impenjuar me takime dhe projekte të ndryshme të cilat qëllim kryesor kishin rikthimin e saj në ekran. Edhe pse në muajin qershor u duk se ajo do të përfshihej në politikë teksa u shfaq në rradhët e PDIU-së në qarkun Lezhë, sërish ajo nuk hoqi dorë nga televizioni. Më në fund, Aida të premten e kësaj jave ajo do të Lexo...

spitali-rajonal-shkoder
Nga albaniaplus 4 Mars 2014

Shënohet viktima e tretë nga gripi i derrit

Shënohet viktima e tretë nga virusi AH1N1. Sipas informacioneve nga ISHP-ja konfirmohet se pacienti Hiqmet Fekollari, 71 vjeç që rezultoi pozitiv me këtë virus, ndërroi jetë në QSUT. Ndërkohë dje ndërroi Lexo...

Lefter_Cipa
Nga albaniaplus 15 Dhjetor 2013

Poeti Lefter Çipa vlerësohet me titullin “Nderi i Himares”

Bashkia e Himarës ka nderuar me titullin “Nderi i Qytetit” disa prej korifejve të polifonisë së bregdetit. Në prani të dhjetëra artistëve dhe të ftuarve të shumtë u zhvillua një ceremoni ku ata që Lexo...

44876_1
Nga albaniaplus 17 Nëntor 2013

Luljeta Lleshanaku, autorja më e mirë e Panairit të Librit “Tirana 2013”

Luljeta Lleshanaku është shpallur fituesja e edicionit të 16-të, të Panairit të Librit “Tirana 2013”, si autorja më e mirë për librin me poezi  “Pothuajse dje”. Lleshanaku tha gjatë fjalës Lexo...

rama rai
Nga albaniaplus 30 Tetor 2013

Emërimet, Ilir Kerni Drejtori i ri i TOB dhe Artan Shabani i GAK. Rama: Reformë rrënjësore në art

Janë prezantuar sot në Kryeministri, Drejtori i ri i Teatrit të Operës dhe Baletit Ilir Kerni dhe ai i Galerisë së Arteve Artan Shabani. Gjatë fjalës së tij Kryeministri i vendit Edi Rama, u shpreh pro Lexo...

edi rama
Nga albaniaplus 9 Tetor 2013

Rama qytetarëve: Jemi në luftë për identitetin tonë kombëtar

Pas operacionit të suksesshëm policor, ku u arritën të sekuestrohen vepra arti shumë  të rëndësishme me vlerë deri në qindra mijë euro, vijnë në një Konferencë të përbashkët për shtyp tre institucione Lexo...

534x300_241288
Nga albaniaplus 7 Tetor 2013

Nobel i mjekësisë, trios gjermane-amerikane

Dy shtetasit amerikanë James Rothman, Randy Schekman dhe shtetasi gjerman Thomas Südorf, janë të tre bashkë-laureatë të çmimit Nobel për Mjekësinë. Çmimi është akorduar për vlerësimin mbi shpjegimin, Lexo...

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok