Intervista/Naser Neziri,  mekaniku që u bë aktor në Belgjikë

Nga Aurora Allushaj Shumëpak ose aspak është folur për të në median shqiptare. Ai është i qetë, symprehtë, fytyrën  e ka të rrahur me vaj e uthull, siç ndodh jo rrallë me ne shqiptarët. Naser Neziri, është një aktor shqiptar. I lindur në Kumanovë e i rritur në Belgjikë, ai ka një histori të rrallë.  Nga fëmijëria e tij mban More...

by albaniaplus | Published 2 muaj ago
By albaniaplus On E diel, Shtator 9th, 2018
0 Comments

Tirana mes 10 vendeve të lira për të vizituar sipas DailyMail

Po mendoni një vend për të vizituar, por jeni lodhur nga vendet ku shkoni zakonisht? Ndoshta është koha të mendosh jashtë “kornize”. Kështu nis artikulli i Daily Mail, i cili rendit 10 vende që ia vlejnë More...

By albaniaplus On E premte, Shtator 7th, 2018
0 Comments

Elton Deda reagon pas akuzave ndaj të atit: Do ta heq fytyrën tënde nga ajo vulë e ndyrë

15 vjet pas vdekjes së të atit, kompozitorit dhe dirigjentit të njohur shqiptar Ferdinand Deda, të birit të tij i është dashur të përballet me një skandal, ku një shoqatë fatntazmë abuzonte nën emrin More...

By albaniaplus On E enjte, Shtator 6th, 2018
0 Comments

Dua Lipa, veshje me çmime marramëndëse në eventin GD

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa vazhdon të marrë çmime në industrinë e muzikës. Mbrëmjen e kaluar ajo u vlerësua si “artistja më e mirë e vitit” sipas GQ. Në event u paraqit e More...

By albaniaplus On E martë, Qershor 5th, 2018
0 Comments

Ermal Meta dhe Rita Ora fotografi bashkë: Jemi shqiptarë

Pas koncerteve që zhvilluan në Tiranë, Ermal Meta më 1 qershor dhe Rita Ora më 3 qershor, dy këngëtarët me origjinë shqiptare janë bërë bashkë. Yjet e muzikës janë takuar në Verona të Italisë, More...

By albaniaplus On E enjte, Dhjetor 10th, 2015
0 Comments

Rikthehet ne ekran Aida Shtino

Aida ka qenë e impenjuar me takime dhe projekte të ndryshme të cilat qëllim kryesor kishin rikthimin e saj në ekran. Edhe pse në muajin qershor u duk se ajo do të përfshihej në politikë teksa u shfaq në More...

By albaniaplus On E martë, Mars 4th, 2014
0 Comments

Shënohet viktima e tretë nga gripi i derrit

Shënohet viktima e tretë nga virusi AH1N1. Sipas informacioneve nga ISHP-ja konfirmohet se pacienti Hiqmet Fekollari, 71 vjeç që rezultoi pozitiv me këtë virus, ndërroi jetë në QSUT. Ndërkohë dje ndërroi More...

By albaniaplus On E diel, Dhjetor 15th, 2013
0 Comments

Poeti Lefter Çipa vlerësohet me titullin “Nderi i Himares”

Bashkia e Himarës ka nderuar me titullin “Nderi i Qytetit” disa prej korifejve të polifonisë së bregdetit. Në prani të dhjetëra artistëve dhe të ftuarve të shumtë u zhvillua një ceremoni ku ata që More...

By albaniaplus On E diel, Nëntor 17th, 2013
0 Comments

Luljeta Lleshanaku, autorja më e mirë e Panairit të Librit “Tirana 2013”

Luljeta Lleshanaku është shpallur fituesja e edicionit të 16-të, të Panairit të Librit “Tirana 2013”, si autorja më e mirë për librin me poezi  “Pothuajse dje”. Lleshanaku tha gjatë fjalës More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 30th, 2013
0 Comments

Emërimet, Ilir Kerni Drejtori i ri i TOB dhe Artan Shabani i GAK. Rama: Reformë rrënjësore në art

Janë prezantuar sot në Kryeministri, Drejtori i ri i Teatrit të Operës dhe Baletit Ilir Kerni dhe ai i Galerisë së Arteve Artan Shabani. Gjatë fjalës së tij Kryeministri i vendit Edi Rama, u shpreh pro More...