Gëzim Kruja feston 80 vjetorin, i braktisur dhe i sëmurë, Zef Deda i bën surprizë

Të gjithë e harruan “Mjeshtrin e Madh” Gëzim Kruja, në këtë 80 vjetor të ditëlindjes së tij, por nuk e ka harruar vetëm një njeri, Zef Deda. Gazetari Senad Nikshiqi nga Shkodra, ka kontaktuar Zef Dedën dhe kanë vendosur së bashku të shkojnë ti bëjnë vizitë surprizë humoristit shkodran Gëzim Kruja. Gëzim Kruja duket I habitur More...

by albaniaplus | Published 2 muaj ago
By albaniaplus On E enjte, 5 Dhjetor, 2019
0 Comments

Anna Oxa vjen në Shqipëri për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Anna Oxa, është e vetëftuara speciale e natës së parë të “Këngës Magjike”. Pasi u bë i ditur mesazhi që do të përcjellë këtë vit “Kënga Magjike” ajo More...

By albaniaplus On E mërkurë, 4 Dhjetor, 2019
0 Comments

Artes Ferruni fiton çmim në “International Emmys 2019”

Prodhuesja e filmit, 25 vjeçarja Artes Ferruni, ka ngritur flamurin shqiptar për industrinë e filmit ndërkombëtar, në një nga ngjarjet më prestigjoze të ndarjes së çmimeve. Prodhuesja e re e filmave, More...

By albaniaplus On E premte, 29 Nëntor, 2019
0 Comments

Ardit Gjebrea tërhiqet nga Kënga Magjike

Ardit Gjebrea është shprehur se do tërhiqet nga Kënga Magjike, në datat 5-7 dhjetor, 2019. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Gjebrea bën me dije se për shkak të tragjedisë që ka pllakosur vendin More...

By albaniaplus On E enjte, 23 Maj, 2019
0 Comments

Charlie Chaplin: Kur nisa me e dashtë vetveten

Kur nisa me e dashtë vetveten e kuptova që gjithnji e në çdo rast jam n’vendin e kohën e duhun. E e kuptova që gjithë çka ndodhë asht’ e drejtë – prej atëhershit muj me qenë i qetë. Sot e di: More...

By albaniaplus On E mërkurë, 24 Prill, 2019
0 Comments

Zenel Laci sjell ‘Fritland’ në skenën e Theatre de Poche në Bruksel

Fritland u krijua në vitet 1970 kur një familje e emigrantësh shqiptarë të ushqyer me ëndrrën amerikane u transferua në Bruksel. Familja Laci bleu një lokal pas bursës në Bruksel dhe hapi biznesin e tyre, More...

By albaniaplus On E martë, 16 Prill, 2019
0 Comments

Bebe Rexha: Jam bipolare

Bebe Rexha gjithmonë ka folur hapur për problemet e saj me ankthin dhe shëndetin mendor. Dhe së fundmi këngëtarja zbuloi se vuan nga çrregullimi bipolar. Në një postim në Instagram, Bebe tha se bipolariteti More...

By albaniaplus On E mërkurë, 3 Tetor, 2018
0 Comments

Intervista/Naser Neziri,  mekaniku që u bë aktor në Belgjikë

Nga Aurora Allushaj Shumëpak ose aspak është folur për të në median shqiptare. Ai është i qetë, symprehtë, fytyrën  e ka të rrahur me vaj e uthull, siç ndodh jo rrallë me ne shqiptarët. Naser Neziri, More...

By albaniaplus On E diel, 9 Shtator, 2018
0 Comments

Tirana mes 10 vendeve të lira për të vizituar sipas DailyMail

Po mendoni një vend për të vizituar, por jeni lodhur nga vendet ku shkoni zakonisht? Ndoshta është koha të mendosh jashtë “kornize”. Kështu nis artikulli i Daily Mail, i cili rendit 10 vende që ia vlejnë More...

By albaniaplus On E premte, 7 Shtator, 2018
0 Comments

Elton Deda reagon pas akuzave ndaj të atit: Do ta heq fytyrën tënde nga ajo vulë e ndyrë

15 vjet pas vdekjes së të atit, kompozitorit dhe dirigjentit të njohur shqiptar Ferdinand Deda, të birit të tij i është dashur të përballet me një skandal, ku një shoqatë fatntazmë abuzonte nën emrin More...