Date archive forDhjetor, 2019
By albaniaplus On E premte, 20 Dhjetor, 2019
0 Comments

Zoti Kraja, ju dhe SPAK jeni shansi i fundit i Shqipërisë!

Nga ROLAND QAFOKU Më në fund, ajo që prej 3 vjet e gjysmë e prisnim u formua dhe tashmë Shqipëria ka Strukturën e Posaçme Anti Korruposion, SPAK. Janë 8 prokurorë që të paktën nga ajo që është trumbetuar, More...

By albaniaplus On E martë, 17 Dhjetor, 2019
0 Comments

“Anti-shpifja”, koha për t’u kujtuar: kur Fatos Mahmutaj i 21 Janarit braktisej nga kolegët

Shumë media të Tiranës raportuan se kryedemokrati Basha kërkoi ndjesë për sjelljen ndaj medias kur PD qe në pushtet, por pa e specifikuar se për ç’farë konkretisht, për cilat zhvillime apo episode. Eshtë More...

By albaniaplus On E martë, 17 Dhjetor, 2019
0 Comments

Komunistët e Ylljet Aliçkës

Nga Roland Qafoku Ka goditur sërish me iron inë e tij therëse Ylljet Aliçka. Metamoforza e tij për Tiranën në stilin “alla Franc Kafka”, ka sjellë figurën transformuese të një poeti-shkrimtar, që More...

By albaniaplus On E hënë, 9 Dhjetor, 2019
0 Comments

Firence tronditet nga një tërmet i fortë

Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës rihter ka goditur qytetin Metropolitan të Firence. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë mes Scarperia dhe San Piero, në Mullego. Tërmeti ka rënë në orën 04: 37 More...

By albaniaplus On E shtunë, 7 Dhjetor, 2019
0 Comments

Gëzim Kruja feston 80 vjetorin, i braktisur dhe i sëmurë, Zef Deda i bën surprizë

Të gjithë e harruan “Mjeshtrin e Madh” Gëzim Kruja, në këtë 80 vjetor të ditëlindjes së tij, por nuk e ka harruar vetëm një njeri, Zef Deda. Gazetari Senad Nikshiqi nga Shkodra, ka kontaktuar Zef More...

By albaniaplus On E shtunë, 7 Dhjetor, 2019
0 Comments

Rama: Të blihen apartamentet stok

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, kryeministri Edi Rama ka bërë thirrje për të gjithë ata që kanë apartamente stok, që të ulin çmimet, pasi nuk është momenti për të fituar. Rama tha se po përgatitet More...

By albaniaplus On E premte, 6 Dhjetor, 2019
0 Comments

Taulant Kopliku nderohet me çmimin “Gazetar i Vitit”

Taulant Kopliku eshte shpalluar Gazeti i Vitit, ne ceremonine e ndarjes se cmimeve per gazetaret nga Unioni i Gazetareve te Shqiperise. Ai është gazetari që së bashku me kolegët e Le Iene treguan historinë More...

By albaniaplus On E enjte, 5 Dhjetor, 2019
0 Comments

Rama falenderon Bozon që qetësoi shqiptarët

Inxhinierja Luljeta Bozo, ka qenë më e pranishme se kurrë ne media, përgjatë kësaj javëve, për shkak të nevojës së të gjithëve, për të dëgjuar një profesioniste në këtë kohë tërmetesh. Së More...

By albaniaplus On E enjte, 5 Dhjetor, 2019
0 Comments

De Biasi nuk harron Shqipërinë, mbledh fonde për tërmetin

Tërmeti që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit, ka lënë pasoja të rënda. Kjo ka bërë që shumë njerëz dhe vende të solidarizohen, duke dhënë kontributin e tyre sado të vogël për Shqipërinë. Një More...

By albaniaplus On E enjte, 5 Dhjetor, 2019
0 Comments

Anna Oxa vjen në Shqipëri për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Anna Oxa, është e vetëftuara speciale e natës së parë të “Këngës Magjike”. Pasi u bë i ditur mesazhi që do të përcjellë këtë vit “Kënga Magjike” ajo More...