Published On: Hën, Dhj 9th, 2019

Firence tronditet nga një tërmet i fortë

Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës rihter ka goditur qytetin Metropolitan të Firence. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë mes Scarperia dhe San Piero, në Mullego.

Tërmeti ka rënë në orën 04: 37 të mëngjesit, ndërsa banorët janë panikuar duke dalë nga shtëpitë.

Dëmet kanë qenë vetëm materiale dhe jo në njerëz.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>