Date archive forPrill, 2018
By albaniaplus On E hënë, Prill 23rd, 2018
0 Comments

Numri 13 dhe 23 ndjellës të fatkeqësive

Europianët, veçanërisht anglo-saksonët janë shumë supersticiozë, kur bëhet fjalë për numrin 13. Sipas tyre, nëse 13 persona ndodhen të ulur në të njëjtën tryezë, njëri prej tyre do të vdesë brenda More...

By albaniaplus On E hënë, Prill 23rd, 2018
0 Comments

Kuriozitete të ndryshme mbi qentë

1.Perse qente fshehin ushqimin?(buke , kocka etj.) Behet fjale per nje sjellje instiktive: ujqerit gjuajne pre te medha dhe per kete arsye shpesh nuk arrijne ta konsumojne te gjithen, pjesen e mbetur e fshehin ose More...

By albaniaplus On E hënë, Prill 23rd, 2018
0 Comments

Ruçi e Balla nisin takimet me kryeparlamentarët e vendeve të BE

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulan Balla fillojnë takimet me kryetaret e parlamenteve të vendeve anëtare të BE. Takimi ka si qëllim garantimin e mbështetjes për More...

By albaniaplus On E hënë, Prill 23rd, 2018
0 Comments

Arrestohet administratori i lokalit në Bllok

Administratori i një lokali në zonën e njohur si zona e Bllokut në Tiranë është arrestuar pasi akuzohet se ka përshtatur lokalin për përdorim droge. Policia ndërmori një kontroll gjatë të dielës së More...

By albaniaplus On E hënë, Prill 23rd, 2018
0 Comments

Salah Abdeslam dënohet nga gjykata belge

Një gjykatë belge ka dënuar Salah Abdeslam, i vetmi i dyshuar i mbijetuar nga sulmet terroriste të Parisit të vitit 2015. Abdeslam, 28 vjeç, u gjet fajtor duke u akuzuar për lidhje terroriste dhe tentativë More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 21st, 2018
0 Comments

Fakte skandaloze per dhjete personazhe historike

Historia ka tendencën që në disa raste t’i fshehtë faktet famëkeqe të njerëzve që janë kthyer në heronj. Por gjithnjë dalin në dritë fakte që kanë tendencën të japin të dhëna dhe jo të glorifikojnë. More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 21st, 2018
0 Comments

Vetingu, peng i Ilir Metës

Vrasje, shantazh, vjedhje e thesarit. Asnjë krim nuk i mungon koleksionit të presidentit. E, për ironi Meta vazhdon jetën qetësisht. Ilir Meta, presidenti aktual i vendit ka marrë peng reformën në drejtësi. More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 21st, 2018
0 Comments

Brukseli nuk ka vend për Pëllumb Xhufat…

Nga Sulejman GJANA Para disa ditësh, Komuna e Skarbekut në Bruksel lajmëroi mbajtjen më 23 prill (të hënën), të një konference kushtuar Skënderbeut, me rastin e 550-vjetorit të vdekjes së Heroit tonë More...

By albaniaplus On E martë, Prill 17th, 2018
0 Comments

Negociatat me UE, festë shqiptarësh në Bruksel

Fatos Mahmutaj Hapja e negociatave për anëtarësim mes Shqipërisë dhe Komisionit Europian, nisin festimet në Bruksel. Grupe shqiptarësh janë organizuar fillimisht nëpër zona të ndryshme të Brukselit dhe More...