Date archive forPrill, 2018
By albaniaplus On E hënë, Prill 23rd, 2018
0 Comments

Numri 13 dhe 23 ndjellës të fatkeqësive

Europianët, veçanërisht anglo-saksonët janë shumë supersticiozë, kur bëhet fjalë për numrin 13. Sipas tyre, nëse 13 persona ndodhen të ulur në të njëjtën tryezë, njëri prej tyre do të vdesë brenda More...

By albaniaplus On E hënë, Prill 23rd, 2018
0 Comments

Ruçi e Balla nisin takimet me kryeparlamentarët e vendeve të BE

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulan Balla fillojnë takimet me kryetaret e parlamenteve të vendeve anëtare të BE. Takimi ka si qëllim garantimin e mbështetjes për More...

By albaniaplus On E hënë, Prill 23rd, 2018
0 Comments

Arrestohet administratori i lokalit në Bllok

Administratori i një lokali në zonën e njohur si zona e Bllokut në Tiranë është arrestuar pasi akuzohet se ka përshtatur lokalin për përdorim droge. Policia ndërmori një kontroll gjatë të dielës së More...

By albaniaplus On E hënë, Prill 23rd, 2018
0 Comments

Salah Abdeslam dënohet nga gjykata belge

Një gjykatë belge ka dënuar Salah Abdeslam, i vetmi i dyshuar i mbijetuar nga sulmet terroriste të Parisit të vitit 2015. Abdeslam, 28 vjeç, u gjet fajtor duke u akuzuar për lidhje terroriste dhe tentativë More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 21st, 2018
0 Comments

Vetingu, peng i Ilir Metës

Vrasje, shantazh, vjedhje e thesarit. Asnjë krim nuk i mungon koleksionit të presidentit. E, për ironi Meta vazhdon jetën qetësisht. Ilir Meta, presidenti aktual i vendit ka marrë peng reformën në drejtësi. More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 21st, 2018
0 Comments

Brukseli nuk ka vend për Pëllumb Xhufat…

Nga Sulejman GJANA Para disa ditësh, Komuna e Skarbekut në Bruksel lajmëroi mbajtjen më 23 prill (të hënën), të një konference kushtuar Skënderbeut, me rastin e 550-vjetorit të vdekjes së Heroit tonë More...

By albaniaplus On E martë, Prill 17th, 2018
0 Comments

Negociatat me UE, festë shqiptarësh në Bruksel

Fatos Mahmutaj Hapja e negociatave për anëtarësim mes Shqipërisë dhe Komisionit Europian, nisin festimet në Bruksel. Grupe shqiptarësh janë organizuar fillimisht nëpër zona të ndryshme të Brukselit dhe More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 14th, 2018
0 Comments

Veliaj deri në 22 Prill 122 mijë pemë të mbjella në Tiranë

Vijon mbjellja e pemëve në kryeqytet duke rritur në këtë mënyrë sipërfaqet e gjelbra. Kreu i bashkisë Erjon Veliaj gjatë mbjelljes së pemëve në parkun e Farkës u shpreh se pjesëmarrja e qytetarëve More...

By albaniaplus On E shtunë, Prill 14th, 2018
0 Comments

Reali kërkon Antoine Griezmann

Prej kohësh po flitet për një transferim të mundshëm të sulmuesit Antonie Grizman tek Barcelona, por duket se katalanasit nuk do ta kenë aspak të lehtë akordin me lojtarin e Atletiko Madridit pasi tashmë More...