Published On: Hën, Pri 23rd, 2018

Salah Abdeslam dënohet nga gjykata belge

Share This
Tags

Një gjykatë belge ka dënuar Salah Abdeslam, i vetmi i dyshuar i mbijetuar nga sulmet terroriste të Parisit të vitit 2015.

Abdeslam, 28 vjeç, u gjet fajtor duke u akuzuar për lidhje terroriste dhe tentativë vrasje.

Abdeslam, i cili po mbahet në një burg në Francë, do të përballet me gjyqin atje për vetë sulmet e Parisit.

Ai shkëmbeu zjarr me oficerë të policisë të cilët bastisën një banesë në zonën e Pyjeve të Brukselit në mars 2016.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>