Date archive forQershor, 2016
By albaniaplus On E premte, Qershor 24th, 2016
0 Comments

Schulz: Ishim të përgatitur

Presidenti i Parlamentit Evropian, Martin Schuls mohoi që dalja e Britanisë nga Bashkimi Evropian të kishte një efekt domino, duke deklaruar se BE-ja është e “përgatitur”. “Vendimi i Britanisë për More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 24th, 2016
0 Comments

Memushaj më i miri i ndeshjeve të treta në Euro 2016

Ledian Memushaj ishte një nga lojtarët më të mirë në fushë në ndeshjen e kombëtares shqiptare kundër Rumanisë. Pavarësisht se lojtari i ndeshjes u shpall Arlind Ajeti, Memushaj ishte mbreslënës në More...

By albaniaplus On E hënë, Qershor 20th, 2016
0 Comments

Tifozët shqiptarë marrin në krahë gazetarin turk në Lion

Pas fitores me Rumaninë atmosfera në Lion ka qenë tepër e ndezur nga tifozët kuq sa në një moment tifozët shqiptarë kanë marrë në krahë dhe një gazetar turk. Videoja është postuan në youtube. Tifozët More...

By albaniaplus On E hënë, Qershor 20th, 2016
0 Comments

Ankthi që vramë në Lion…

Nga Andi Bushati Nëse ka një epitet që i shkon më shumë trajektores ende të pambaruar të Shqipërisë në këtë europian, ai është një ankth i tejzgjatur. Ankth deri në fund në Lens me Zvicrën, sepse More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 17th, 2016
0 Comments

Tifozë në ndeshjen me Francën

 More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 17th, 2016
0 Comments

Pasi këndoi “Kuqezi” legjenda e Arsenalit pozon me qeleshe

Legjenda e gjallë e Arsenalit Ian Wright, pasi këndoi “Kuqezi” live në studion angleze, shfaqet sërish në një pozë këtë herë me qeleshe me shqiponjë, duke treguar edhe njëherë lidhjen e fortë që More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 17th, 2016
0 Comments

Për lotët e fëmijëve në Marsejë!

Blendi Fevziu I pashë të qanin në dyert e daljes së Velodromit në Marsejë! Veshur me fanelën e ekipit kombëtar dhe me fytyrën pikturuar kuq e zi. Shumica mbanin në duar flamuj dhe shalle dhe përsërisnin More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 17th, 2016
0 Comments

Lorik Cana: Nuk i kemi humbur shpresat

Kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana nuk i ka humbur shpresat për një kualifikim të mundshëm të Shqipërisë në raundin e dytë të Euro 2016. Cana tha se lojtarët do të japin gjithçka në fushë More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 17th, 2016
0 Comments

Berisha: Turp, testi i matematikës për maturantët qarkullon në “treg”

42 mijë maturantë do të testojnë sot njohuritë e tyre në matematikë, por njëra tezë e këtij provimi prej mbrëmjes së të enjtes po qarkullon në portalet online. Një fakt i tillë u denoncua sot dhe More...

By albaniaplus On E enjte, Qershor 9th, 2016
0 Comments

Gjosha: Të miratohet brenda qershorit reforma në drejtësi

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha tha se duhet miratohet reforma në drejtësi për të ecur përpara në rrugën e integrimit. Në fjalën e saj në mbledhjen e Komitetit të Stabilizim Asociimit BE –Shqipëri, More...