Date archive forKorrik, 2015
By albaniaplus On E premte, Korrik 31st, 2015
0 Comments

Viktimat e trafikimit, rrëfimi tronditës i shqiptares për BBC

Ajo është 20 vjeçe dhe për vite me rradhë ka përjetuar tmerrin e të qënit një viktimë e trafikut të qenieve njerëzore. Emma e ka quajtuar gazetarja e BBC të renë shqiptare për të mos zbuluar identititetin More...

By albaniaplus On E enjte, Korrik 30th, 2015
0 Comments

Ben Affleck, me një lidhje të re vetëm 1 muaj pas ndarjes

Pothuajse një muaj pasi lajmëroi fundin e martesës 10 vjeçare me Jennifer Garner, Ben Affleck ka filluar një lidhje të re dashurie. Burime të ndryshme thonë se dy herë fituesi i çmimit Oscar ka filluar More...

By albaniaplus On E enjte, Korrik 30th, 2015
0 Comments

Rama: Nuk do të ketë ndryshime në qeveri

Kryeministri Edi Rama në një konferencë për shtyp bëri bilancin e punës në 300 ditëshin e dytë të qeverisjes së tij. I pyetur nëse do bëjë rifreskim të kabinetit, ai është përgjigjur se rifreskimin More...

By albaniaplus On E enjte, Korrik 30th, 2015
0 Comments

Basha: Rama sulmon fermerët, favorizon kontrabandistët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes rrjetit social “Facebook” ka sulmuar kryeministrin Rama duke deklaruar se po dërgon ndaj fermerëve të duhanit taksidarët. Sipas tij kjo është bërë jo More...

By Qemal Shehu On E martë, Korrik 28th, 2015
0 Comments

Skenderbeu nje hap larg Europes!

Skenderbeu ka fituar sot ne transferte 0-2 kunder ekipit moldav te Mislavit e vlefshme per kalimin ne fazen e 3te te kualifikimit ne Champions League. Gjithashtu nese Skenderbeu mer nje barazim ne fushen e tij ose More...

By Qemal Shehu On E martë, Korrik 28th, 2015
0 Comments

Serie A aprovon teknologjine ne porte.

Zyrtare: Duke filluar qe nga sezoni i ardhshem Serie A do te perdore teknologjine ne porte per rastet e dyshimta. Kjo pasi kane ngjallur shum polemika vitet e fundit disa nga veprimet e gjyqtareve per ndeshje te More...

By Qemal Shehu On E martë, Korrik 28th, 2015
0 Comments

Jovetic vishet zikalter!

Zyrtare: Stefan Jovetic do te veshe fanellen zikalter sezonin e ardhshem.  Stevan Jovetic do të transferohet tek Interi në formë huazimi për shumën e 2.100.000 £, por zikaltrit do të jenë të detyruar ligjërisht More...

By Qemal Shehu On E martë, Korrik 28th, 2015
0 Comments

Zyrtare: Sergio Romero lojtari me i ri i Manchester United!

ZYRTARE : Sergio Romero është blerja më e re e Manchester United. Argjentinasi ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare, me opsion rinovimi edhe për sezone të tjera.  More...

By Sherina Saliaj On E diel, Korrik 26th, 2015
0 Comments

Ne Tirane , vetevritet daja i Mario Memes

Diten e sotme eshte  vetevrare daja i Marjo Memes, bashkpuntorit te Igli Metes, vrasesit te Ismail Lulaj pak dite me pare ne Itali. Sipas se emes se Marjo Metes dhe gjithashtu motres se viktimes e cila ka  thene More...