Ne Tirane , vetevritet daja i Mario Memes

80

Mamaja-e-atij-djalit1Diten e sotme eshte  vetevrare daja i Marjo Memes, bashkpuntorit te Igli Metes, vrasesit te Ismail Lulaj pak dite me pare ne Itali. Sipas se emes se Marjo Metes dhe gjithashtu motres se viktimes e cila ka  thene per “Tgcom24”  se vellai i saj nuk e perballoi dot ate qe ka bere Marjo. “Im vella nuk e duroi dot ate e beri Marjo. Ai vrau veten ne banesen e tij ne Shiperi” thot ajo me lot ne sy. Gjithashtu e ema e Marjo Memes, Vera Mema ka thene se djali i saj ishte viktime e planit te thurur nga Igli Meta.

Daja i Marjo Memes eshte Mondi Abeshi i cili i ka dhene fund jetes se tij diten e sotme. Ky lajm eshte i konfirmuar sipas Poliise se Tiranes por gjithashtu sipas nje postimi ne rrjetin social Facebook ku ka postuar foto te te atit dhe dedikime per te. Policia ka njoftuar se 43-vjecari Mondi Abeshi eshte sjelle ne Spitalin e Traumes ne Tirane i pajete nga familjaret e tij.

Sipas Poliise 43-jeari i ka dhene fund jetes se tij ne depon e shtepise me lak ne qafe. Kete e kane konfirmuar edhe shenjat e mbetura ne trupin e viktimes.